- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Сјаен течен кармин кој трае до 16 часа и не се размачкува? Звучи невозможно, но Maybelline New York успеа! Набргу откако мат течниот кармин SuperStay Matte Ink ја прослави својата петта годишнина, линијата е надградена со сјајна верзија наречена SuperStay Vinyl Ink која подеднакво е пигментирана и долготрајна.

Maybelline SuperStay Vinyl Ink liquid lipstick

Формула која пркоси на размачкувањето!

Секоја жена стреми кон кармин кој ќе успее да ги помести границите на долготрајноста на усните. Овој пат, Maybelline New York го претстави Super Stay Vinyl Ink течниот кармин со сјаен финиш кој нуди импресивни нијанси кои траат до 16 часа без размачкување на вашите усни. Секоја нијанса на Super Stay Vinyl Ink течниот кармин е совршена, со ефект на висок сјај и долготрајност. Формулата е збогатена со состојки за нега за носењето да биде што е можно поудобно.

Maybelline SuperStay Vinyl Ink liquid lipstick SuperStay Vinyl Ink liquid lipstick

Сензација на социјалните мрежи!

Течниот кармин Maybelline SuperStay Vinyl Ink стана сензација на социјалните мрежи и практично е невозможно да се набави, бидејќи постојано се распродава. Оценет е како исклучително долготраен и ефектен, но корисниците на социјалните мрежи ги коментираат сосема спротивно нивните искуства со новиот течен кармин од Maybelline New York. Некои напоменуваат дека многу е важно производот да се протресе цели 5 секунди пред нанесување. Други коментираат дека тој е исклучително течен и малку леплив, што некои ги излудува, но повеќето ја истакнуваат долготрајноста на течниот кармин.

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maybelline New York (@maybelline)

Нијанси кои предизвикуваат впечаток на усните!

Карминот е достапен во 10 винилни нијанси кои предизвикуваат висок впечаток на вашите усни. Изборот е одличен, од светли бои до заситени црвени тонови, па дури и совршени секојдневни неутрални тонови.

Maybelline SuperStay Vinyl Ink color range

color range

Започнете ја приказната која трае!

Во секој случај, Maybelline SuperStay Vinyl Ink е кармин што вреди да се проба! Само протресете го пред употреба и нанесете го на чисти и суви усни. Оставете го целосно да се исуши и уживајте во љубопитните погледи!

Maybelline SuperStay Vinyl Ink package shake up 5 minutes

red lips