- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Светскиот лидер за мејкап производи, брендот Lancôme го објави лансирањето на сосема новите, ултра-концентрирани течни хајлајтери, наречени Lancôme Custom Glow Drops.

Природна текстура и суптилен сјај!

Достапни во четири нијанси, дизајнирани за да ви помогнат да го прилагодите вашиот тен, давајќи му извонредна природна текстура и суптилен сјај.

Бисерни пигменти за прекрасен сјај!

Лесната течна формула, збогатена со бисерни пигменти, се вклопува беспрекорно на вашето лице добивајќи прекрасен сјај.

Можете да ги користите самостојно за стробинг (блескање), техника на шминкање за да го истакнете до максимум здравиот сјај на одредени делови на лицето или да ги изблендирате со вашата омилена течна пудра за изглед со сјај како втора кожа.

- Реклама -

 

 

Со емулзијата може да постигнете изглед со сјај како течен метал до бронзен финиш на вашето лице. Колку повеќе капки ќе додадете толку повеќе осветлување ќе добиете!