- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Поминаа 7 години од кога славниот француски бренд Lancôme го лансираше својот последен голем мирис за жени – легендарниот La Vie Est Belle и конечно во Скопје го дочекавме лансирањето на новиот женски мирис Idôle, мирис кој целосно е посветен на сите смели, храбри и автентични жени на денешницата!

Вила Веранда во заштитните знаци на Lancôme!

Во прекрасната атмосфера во Вила Веранда, која за оваа прилика беше целосно брендирана во боите и заштитните знаци на Lancôme, новиот мирис Idôle беше претставен на македонската публика во присуство на гости од светот на медиумите, модата, инфлуенсери и деловни партнери кои во пријатна и позитивна атмосфера уживаа да го испробаат новиот парфем кој ги помести сите граници и апсолутно ги воодушеви присутните. Idôle фасцинира со својата приказна и сите беа уверени дека од Lancôme создадоа уникатен парфем што сигурно ќе ја одбележи оваа сезона.

- Реклама -

Како да се зајакне жената?

Lancôme при креирањето на Idôle си постави едно комплицирано прашање – како да се зајакне жената? Одговорот стигна спакуван во едноставно, но уникатно, привлечно и практично шише што совршено го доловува модерното време во кое живееме.

Најтенко парфемско шишенце кое неодоливо потсеќа на мобилен телефон!

Повеќето присутни се сложија дека се работи за рафиниран – но сепак модерен парфем кој со себе ги носи свежите ноти на роза, бергамот, круша и јасмин. Иновативен – кога станува збор за пакувањето, Idôle апсолутно е парфем за иднината со шишенце кое неодоливо потсеќа на мобилен телефон, а воедно е најтенкото парфемско шишенце со само 15 милиметри дебелина, но и елегантен – во прекрасното дизајнирано шишенце, Idôle е олицетворение на женската одлучност.

Zendaya ја предводи новата моќна глобална кампања!

На официјалниот настан беше откриена новата и моќна глобална кампања предводена од младата холивудска ѕвезда Zendaya. Иако има само 23 години, Zendaya скоро една деценија е предводник на младата генерација на холивудски актерки. Покрај тоа, таа се смета за модна икона, а младите жени ширум светот се восхитуваат на нејзиниот професионален успех, како и на нејзиното чувство за мода и убавина. Zendaya е природна, но во исто време зрачи со посебност, моќ и шарм и како таква е идеално заштитно лице за брендот како што е Lancôme.

Idôle мириса апсолутно неодоливо и затоа го обожавам!

Претставникот на брендот Lancôme, госпоѓицата Амра Туфо – регионален едукатор за L’Oréal Luxe брендовите, промовираќи го новиот парфем пред присутните истакна – „Успеавме да создадеме мирис за новата генерација на жени! Јас со вас го делам задоволството што имам можност да ви го преставам новиот парфем на Lancôme. Idôle е мирис со значење и мириса апсолутно неодоливо и затоа го обожавам“.

Мирис со Х-фактор!

Idôle е мирис што ќе го обожаваат помладите и повозрасните генерации, заради уникатниот мирис, совршеното пакување, но и Х-факторот кон кој се стреми секоја жена.

Во галеријата проверете кој се беше присутен на лансирањето на новиот Lancôme Idôle.