- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Новото и долгоочекувано ремек-дело на луксузниот бренд House of Creed, женскиот парфем Wind Flowers, по повеќе од пет години создавање, претставен е како мирисна магија, женствен и нежен, прекрасен треперлив мирис.

Wind Flowers House of Creed

Момент каде силата и благодатта се среќаваат со моќта на танцот!

Инспириран од грациозноста на танцовите движења на балерините низ воздухот и комбинацијата на нивната благодат и сила, Olivier Creed создаде прекрасен мирис за неа, со цветни и овошни ноти, прошаран со пралина што потсетува на лесен дрвенест нугат.

Музата зад кампањата е главната балерина на англискиот Royal Ballet – Lauren Cuthbertson која на сцената ја користи убавината на мирисот. Како ода на неверојатен талент и музикалност, цело нејзино битие се претвора во лик кој игра. Која е тајната на оваа неверојатна трансформација? Мирисот?

- Реклама -

Lauren Cuthbertson Royal Ballet

Неограничено чувство за елеганција!

Шишето е инспирирано од самодовербата и женственоста на модерната жена, а тежината и обликот на шишето на Wind Flowers сугерираат на безвременост и скапоцен скулпторски предмет.

Wind Flowers bottle

Само за неа!

Цветен и свеж, овој парфем се прелива со слатки ноти на јасмин, обвиткан со остар мирис на цвет од портокал од Тунис, омекнат со свежа и овошна нота на праска. Мистичниот мирис на перуника и декадентна кремаста пралина ја продлабочуваат основата и растечката мирисна нота на цвет од портокал која совршено ја балансира темната цветна длабочина.

Wind Flowers ingredients

Излив на топло сандалово дрво обвиткано околу нежниот цвет од јасмин, латици од тубероза и екстракт од слатка роза, му даваат длабочина и текстура на овој мирис, издигнувајќи го и оживувајќи го сјајот само за неа.

Wind Flowers package

Ќе ве маѓепса!

Wind Flowers ќе ве инспирира и маѓепса, будејќи ја вашата имагинација со спојот на јасмин и цвет од портокал, испреплетен со тубероза и сандалово дрво.

Creed fragrance

House of Creed

Wind Flowers House of Creed

Истражете го мирисот!

Најновиот мирис на Creed, Wind Flowers можете да го истражете во Belodore парфимерија во склоп на FABUspot Мериот.