- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Сензуален, женствен, возбудлив – тоа е новиот мирис Black Opium Extreme, збогатен со нота на екстремно црно кафе.

Black Opium

Нота на црно кафе и засилен мирис со бели цветови и опојна ванила!

Познатиот мирис Black Opium Eau de Parfum од 2014 година е збогатен со нота на црно кафе и засилен со мирис на бели цветови и опојна ванила. YSL Beauty со овој парфем претставува нов интензитет: контрастот на црното и белото од оригиналниот парфем доаѓа до поголем израз со екстра црното кафе и ултра белите цветови.

Zoe Kravitz coffee

Zoe Kravitz Vanilla

- Реклама -

Zoe Kravitz Jasmine

Потопување во темнина кога градските светла ќе згаснат!

Креаторите на оригиналниот Eau de Parfum, парфимерите Nathalie Lorson, Olivier Cresp, Honorine Blanc и главната парфимерка Marie Salamagne ја откриваат инспирацијата која стои зад новата варијација.

Потопување во најекстремната темнина на ноќта кога градските светла ќе се згаснат“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YSL Beauty Official (@yslbeauty)

Природни состојки за доза на гламур!

Покрај нотата на екстра црно кафе, парфемот содржи пачули кој ја дава неговата кадифено-дрвенеста длабочина и долготрајност, црна ванила која носи софистицираност и бели цветови – јасмин, чија опојна моќ е засилена со цвет од портокал. Во горните ноти доминира овошје – сочна круша, слатка мандарина и енергичен лимон, кои ја даваат посакуваната свежина на мирисот.

Black Opium Eau de Parfum Extreme носи доза на гламур благодарение на природните состојки направени за брендот – екстракт од шпански јасмин од Индија и екстракт од bourbon ванила произведен на одржлив начин на Мадагаскар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YSL Beauty Official (@yslbeauty)

Zoë Kravitz заштитно лице на новиот смел, секси и рокерски мирис!

Покрај состојките посебно е шишето во кое доаѓа мирисот – целосно покриено со црни светки, потсетувајќи на брендот Yves Saint Laurent, препознатлив по блескавите вечерни модни креации, успешно носени од амбасадорката на брендот, актерката Zoë Kravitz, која е заштитно лице на новиот смел, секси и рокерски мирис.

Zoe Kravitz Black Opium Extreme

Вклучете се во играта и нурнете во целосно новиот Black Opium Eau de Parfum Extreme. Дигитален универзум како од соништата каде Zoë Kravitz ја издигнува сагата на следно ниво, ослободувајќи свет на работ помеѓу органското и виртуелното. Свет во кој сè е поизразено, црното е потемно, светлото е посветло…

Black Opium Extreme bottle