- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Yves Saint Laurent го лансира Libre L’Absolu Platine, ново издание на Libre мирисот од 2019 година. Libre мирисната колекција ја претставува визијата на брендот за модерна женственост. Ги охрабрува жените да ја прифатат нивната индивидуалност.

Yves Saint Laurent Libre

За силна, смела и слободна жена!

Како продолжение на оригиналното издание, новиот Libre L’Absolu Platine мирис го слави концептот на слобода, нагласувајќи ја слободата да се биде свој. Да можете да ја бирате и да ја пронајдете својата рамнотежа. Од глава до пети, таа гори со незадоволива енергија на слобода, скапоцена, но и нескршлива. Новиот Libre е врвен платинумски мирис, инспириран од најскапоцениот платинум метал.

Platine

Новиот Libre воведува акорд од бела лаванда во асортиманот, евоцирајќи освежителен и леден квалитет кој ја подобрува интеракцијата помеѓу лавандата и цветот на портокал, препознатливи есенции на Libre линијата.

- Реклама -

Непогрешлив интензитет!

Мирисот се отвора со мешавина од алдехиди и освежувачки цитрусни ноти, како што се бергамот и мандарина, создавајќи жив и енергичен вовед. Срцето на мирисот открива кремаст цвет од портокал од Мароко, измешан со традиционално „машкиот“ карактер на diva лаванда од Франција и остра есенција на бела лаванда, слична на круша. Завршниот слој додава топлина и длабочина со килибарните и слатки балсамични нијанси на ванила.

Yves Saint Laurent Libre L'Absolu Platine ingredients

Libre L’Absolu Platine се нуди во три големини: 30, 50 и 90 мл, сите достапни во Eau de Parfum концентрација.

Yves Saint Laurent Libre L'Absolu Platine a bottle

Yves Saint Laurent Libre L'Absolu Platine a bottle & package