- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Yves Saint Laurent ја претстави новата верзија на мирисот Libre наречена Libre Le Parfum. Мирисната колекција Libre, лансирана во 2019 година, го слави концептот на слободата – слобода да се биде свој, слобода на избор, слобода за компромис.

Yves Saint Laurent Libre Le Parfum

Yves Saint Laurent Libre collection

Топлината се зголемува со Le Parfum покрај неа!

Во новата верзија „жештината се крева“ со нов, зачинет, меден цветен потпис. Le Parfum е опишан како поинтензивен од кога било – оган во шише. Начин да ја покажете вашата жестока блескава аура, оставајќи блескава трага.

Libre Le Parfum е најконцентрираниот и најдолготрајниот женски парфем од Libre колекцијата. Тој претставува мирисен потпис на зачинетите огнени цветови – „fleurs de feu“, обожавани од самиот господин Saint Laurent.

- Реклама -

Yves Saint Laurent Libre Le Parfum

Зачинета сензација!

Парфимерите Anne Flipo и Carlos Benaim го разгореа мирисниот потпис со топлината на цветот од портокал и ладната лаванда со експлозија на топли зачини. Акордот од шафран носи чувство на жарење. Зачинета сензација! Тоа е мирисна почит на оваа скапоцена состојка, аромата на црвениот шафран која се нарекува „огнено цвеќе“.

Yves Saint Laurent Libre Le Parfum

Огнен пламен што живее во вашето срце, Libre Le Parfum

Libre Le Parfum е луксузна, топла и зачинета интерпретација на класичниот Libre парфем, со бесконечна цветна трага. Овој женски мирис е смел и долготраен флорален парфем, збогатен со свежа лаванда, цвет од портокал и реткиот топол шафран од Ourika Community Garden, градината на Yves Saint Laurent.

Цветниот сегмент на парфемот го носи потписот на колекцијата со цвет од портокал и различни видови цветови од лаванда. Зачинети и силни акценти даваат шафранот, бергамот, мандарината и ѓумбирот. Во основата, ванилата, медот и ветиверот ја обвиткуваат кожата за чувство на удобност.

Yves Saint Laurent Libre Le Parfum ingredients

Ако се осмелувате Libre е вашиот избор!

Култното парфемско шише е дизајнирано како парче накит од високата мода. Украсено е со детали во златна боја, врамувајќи го џусот во огнено килибарна боја.

Yves Saint Laurent Libre Le Parfum е достапен во шишиња од 30, 50 и 90 ml.

Купи Сега Shop Now ElixirYves Saint Laurent Libre Le Parfum a bottle and package

Dua Lipa Libre

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)