- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Amouage Overture Man е дрвенест мирис што моментално привлекува, драматично смел и самоуверен. Креиран од страна на реномираната парфимерка Karine Vinchon-Spehner, Overture Man е оперски приказ на џентлменската мистика содржана во силните ноти на сандаловина.

Amouage

Инспириран од мистериозната софистицираност на операта!

Mирисот евоцира приказни за елеганција, величественост и емоции кои често се слават во оперските изведби. Увертирата се отвора со богат акорд на коњак, предизвикувајќи чувство на величествена софистицираност. Overture Man открива сензационална мистерија преку срцето на мирисот кое е закотвено од заводливото сандалово дрво во основата.

Amouage Overture Man

Како се опишува мирисот?

Мирисот се отвора со интензивни ноти кои се сосема контрастни со цитрусната, зачинета и ароматична свежина на грејпфрут, шафран, кардамон, ким и ѓумбир. Како што еволуира, се открива помеко срце од цветни ноти крунисани со здравец, давајќи ѝ софистициран завршеток на оваа креација.

- Реклама -

Но, како што созрева, Overture Man открива навистина безвременска есенција на зачадена дрвеност и темјан што го обзема со мистерија неговиот носител.

Amouage Overture Man a bottle and package

Шише!

Overture Man доаѓа во стаклено шише со потпис на Amouage. Претставено е во мат завршница што ги истакнува топлите нијанси на мешавината во боја на коњак. Шишето е крунисано со магнетно бронзено капаче украсено со бисерен Сваровски кристал. Достапен е во шише од 100 мл, како Eau de Parfum.

За кого е наменет?

Amouage Overture Man е за оние модерни мажи кои не се плашат да се истакнат и зрачат со чувство на благодат, достоинство и креативност.

a bottle Amouage Overture Man a bottle and package