- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Amouage Overture Women го следи машкото издание Overture Man кое најмногу се издвојуваше со интензивниот акорд на коњак. Overture Woman е омаж на современата жена – смела, културна и полна со мистичност ја раскажува приказната за оној момент во животот кога ништо друго не е важно.

Amouage

Симфонија од некои од најретките и најбарани состојки на светот!

Опојниот мирис е симфонија од некои од најретките и најбарани состојки на светот, изразувајќи интензивна емоција на восхитувачка оперска претстава. Да се биде во присуство на Amouage Overture Woman значи да се сведочи за извонредното.

Amouage

Гламур со фанфари на една вечер во операта!

Со само едно нанесување од овој дрвенест мирис се евоцира есенција на самоуверена убавина и гламур што се однесува на восхитувачките прилики со фанфари на една вечер во операта.

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AMOUAGE (@amouageofficial)

Препознатлив акорд!

Женското парфемско издание е потпишано од парфимерката Annick Menardo и исто така го има препознатливиот акорд на коњак. Во горните ноти тој е измешан со бергамот и пикантен шафран. Срцевината е богата со роза и здравец, зачинета со цимет и смоли. Во основата се наоѓаат олибан, лабданум и кожа, кои даваат силна персоналност на оваа композиција.

Amouage Overture Woman

Amouage Overture Woman ги издишува нотите на калвадос, бергамот и шафран на кои се спротивставуваат мирисите на роза centifolia, гераниум и миризлива смола во срцето. Како што се развива мирисот, темјан заедно со мирис на кожа во основата носат вонвременска софистицираност.

Amouage Overture Woman

Шише!

Стакленото шише е направено со ефект на мат ледена завршница, крунисано со бронзено капаче што ги истакнува топлите нијанси на еликсирот во боја на коњак. Мирисот е достапен во шише од 100 мл, како Eau de Parfum.

Amouage Overture Woman a bottle Amouage Overture Woman a bottle and box