- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Barbie го сака MAC и бидејќи неодамна го прослави својот роденден, тоа мораше да се обележи на навистина посебен начин. Оваа глобална икона стана најновиот MAC Maker, а својот посебен ден го прослави со лансирање на сопствената нијанса на MAC кармин за усни. Barbie е единствена глобална икона и инфлуенсерка со нејзиниот профил @barbiestyle, а сега има дизајнирано свој кармин.

Barbie како најнов MAC Maker!

Се прашувате каква е нијансата? Тоа е cool bubblegum pink, зар е можно да биде друга нијанса! Карминот на Barbie има мат финиш и може да го носите во разни прилики во текот на денот, што и да правите. Сè е во деталите, така што овој кармин има и специјално пакување во легендарната Barbie розова и златна боја.

Карминот е достапен во продажното место на MAC во Скопје Сити Мол.

- Реклама -