- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Calvin Klein Defy е смел контраст од освежувачка свежина и моќни дрвенести ноти – тоалетна вода за мажи која ги кршат правилата додека ги истражува автентичните вистини и контрасти во себе.

Calvin Klein Defy Eau de Toilette

Тоалетна вода која им пркоси на очекувањата со мешавина која предизвикува цитрусна зависност!

Креиран од парфимерите Anne Flipo, Pascal Gaurin и Loc Dong, тоалетната вода Calvin Klein Defy им пркоси на очекувањата со мешавина која предизвикува цитрусна зависност нагласена со остар бергамот и свежа лаванда. Срцето на мирисот и ѕвездената состојка во него е ветивер маслото од Хаити. Добиено на одговорен начин, тоа обезбедува живописна боја и неодолива груба текстура која ја надополнува богатата и примамлива основа од килибарни ноти.

Calvin Klein Defy Eau de Toilette ingredients

Richard Madden во фармерки и бела маица на Calvin Klein во рекламната кампања!

Наградуваниот актер Richard Madden е заштитно лице на ова ново поглавје во портфолиото на мириси на Calvin Klein.

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Calvin Klein (@calvinklein)

Видеото од кампањата го прикажува Madden во серија автентични моменти кои кулминираат со храбар скок на верата. Тоа е симболична метафора за личен пркос и смелост да се преземе ризик. Снажен визуелен бит е моментот од кампањата во која Madden е во иконски фармерки на Calvin Klein и безвременска бела маица на Calvin Klein. Мирисот и кампањата опфаќаат патување на пркос додека се истражуваат автентични вистини и контрасти.

Richard Madden

Мирис е доловен во модерно и минималистичко шише!

Мажествениот и дрвенест свеж мирис е доловен во модерно и минималистичко стаклено шише со заоблени рабови и остри линии. Капачето и пакувањето ги отсликуваат култните кодови на бендот, им оддаваат почит на Calvin Klein фармерките.

Calvin Klein Defy Eau de Toilette a bottle and box Купи Сега Shop Now Elixir

Свеж! Мажествен! Зависен! Calvin Klein Defy!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)