- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Тројно зголемен волумен и свиткани трепки до ѕвездите? Да, со новата маскара 24Ore Instant Volume Up To The Stars од Deborah Milano!

Ненаситни љубители на маскари, ја имам веста што ја чекавте – волумен и ефект на подигнати трепки, заедно со идеално закривени трепки кои го одземаат здивот! Трепки кои се толку многу подигнати кон небото… што ги допираат ѕвездите! Тоа е новиот сон на сите љубители на убавината!

Up To The Stars mascara

Последниот допир во шминката за очи со wow ефект, но и идеален сојузник за оние моменти кога сакате да си дадете само малку шминка за да не излезете од дома ненашминкани, ветува дека ќе стане нова, никогаш повеќе без маскара рутината за шминкање.

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Магична формула за трепки од соништата!

Експертите за шминка од италијанскиот бренд Deborah Milano, развија маскара со формула збогатена со свилени протеини, која трепките ги прави меки и флексибилни, а воедно дава сензационален ефект на виткање. Семејството 24Ore Instant сега е збогатено со нов производ, сосема нова маскара 24Ore Instant Volume Up To The Stars што секој мејкап изглед ја заслужува!

Deborah Milano 24Ore Instant Volume Up To The Stars mascara

Волумен, подигнување и закривување!

Маскарата 24Ore Instant Volume Up To The Stars трепките за миг ги волумизира, подигнува и закривува. Ефектот на волумен е со тројно зголемување, а трепките изгледаат се подолги и веднаш позакривени.

Deborah Milano

Четка со извонредни перформанси!

Новата маскара Deborah 24Ore Instant Volume Up To The Stars има генијална четка во облик на осумка, која обезбедува извонредни перформанси. Четката со влакненца рамномерно ја распределува формулата по сите трепки, што го олеснува нанесувањето. Влакненцата се погусти на едната страна од четката и поретки од другата.

Deborah Milano 24Ore Instant Volume Up To The Stars mascara

Како до совршено нанесување?

За најдобар резултат, започнете со нанесување од најгустиот дел на четката, што обезбедува интензитет на боја и моментален волумен. За совршено нанесување, четката мора да лизга цик-цак, почнувајќи од коренот на трепките, а потоа по целата должина.

Потоа, користете го горниот дел од четката за да ги свиткате и подигнете трепките. На крај, секогаш почнувајќи од коренот на трепките, исчешлајте ги трепките по целата должина до врвовите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Deborah Milano (@deborahmilano)

WOW резултат!

Вашите трепки ќе изгледаат беспрекорно за многу кратко време! Добивате WOW резултат кој трае цел ден!

Deborah Milano 24Ore Instant Volume Up To The Stars mascara Купи Сега Shop Now Glam