- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Keune Haircosmetics е најголемиот холандски производител на професионални производи за коса. Оваа стогодишна семејна традиција започна уште во 1922 година со Jan Keune – фармацевт од Амстердам. Оттогаш, Keune прерасна во мултинационална компанија, а притоа не ги загуби своите традиционални и семејни вредности. Брендот е присутен во повеќе од 80 земји низ светот, а целиот бизнис сè уште е воден од семејната компанија.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KEUNE Haircosmetics Macedonia (@keunemacedonia)

Креирајте прекрасна коса со уметност! Keune X Joseph Klibansky

Брендот Keune веќе 100 години ги мотивира стилистите од целиот свет. За да ја прослави стогодишнината, Keune се здружи со уметникот Joseph Klibansky и заедно ја создадоа лимитираната колекција полна со уникатна уметност – Keune X Joseph Klibansky. Оваа неверојатна и прекрасна соработка создаде неколку креации без граници. Синергијата на индустријата за убавина и уметноста достигна ново ниво.

Joseph Klibansky

Пена, спреј, гел или серум? Сега вашите спасители се достапни!

Колекцијата е украсена со специјално дизајнирана амбалажа со прекрасен и неверојатен изглед. Иновативните производи за стилизирање на косата можете да ги најдете во специјализираните Keune фризерски салони.

- Реклама -
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ubavina za site (@ubavinazasite)

Style Ultra гел

Гел за денешните фризури и за оние кои сакаат интензивен сјај и неверојатно држење на косата. Ултра гелот нуди и топлинска заштита на косата. Затоа, земете фен и забавувајте се трансформирајќи ја косата со природна дефиниција и текстура.

Keune X Joseph Klibansky Style Ultra gel

Style Freestyle спреј

Неизбежен завршен допир на секоја фризура, за коса која и треба супер сјај! Спреј за коса за силно, целодневно зацврстување. На косата и дава природен сјај, но ја почитува слободата на разиграна коса. Содржи УВ филтер.

Keune X Joseph Klibansky Style Freestyle spray

Style Strong пена

Има моќ да додаде неверојатен волумен и исполнетост на косата, со убав допир на сјај. Полимерите за стајлинг ја одржуваат косата со стил, додека пантенолот ја негува и ја зајакнува косата.

Keune X Joseph Klibansky Style Strong mousse

The Royal Tribute Hair серум

Мултифункционалниот серум Royal Tribute е круна на оваа линија. Има нежен мирис инспириран од лалињата. Серумот збогатен со витамин Е на косата и дава совршена мазност и здрав сјај. Royal Tribute името го доби по титулата што кралското семејство му ја додели на брендот Keune на стогодишнината од успешното претприемништво.

Keune X Joseph Klibansky The Royal Tribute Hair serum

Тие со карактер бираат Keune