- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Вашата кожа на лицето може да има сè – цврстина, сила, сјаен и нов позатегнат изглед. Сето ова во врвна пријатна текстура на мултифункционалната крема Revitalizing Supreme+ од Estée Lauder.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Estée Lauder (@esteelauder)

Мултифункционална крема за поцврста, затегната и сјајна кожа!

Кремата за лице Revitalizing Supreme+ ја враќа цврстината и сјајот на кожата. Помага на природната способност на кожата да се бори против надворешните агресори. Содржи природни екстракти од хибискус и моринга за зајакнување и подмладување на кожата. Кремот многу ефикасно ги измазнува фините линии и брчките. Екстрактот од кактус и хијалуронска киселина ја зајакнуваат и негуваат кожата со 72 часа хидратација. Формулата содржи технологија за бустирање на колаген, за зајакнување и подигнување на кожата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Estée Lauder (@esteelauder)

Состојка за подмладување! Ексклузивен екстракт од утрински цут од хибискус!

Научниците од Estée Lauder открија дека цветовите од хибискус собрани рано наутро имаат најголема моќност за поттикнување на активноста на колагенот. Затоа, наутро се собираат рачно избрани цветови за максимална моќност, а потоа во процес кој трае 83 дена од бербата до производството, се создава екстрактот кој помага силно да го поттикне создавањето на природниот колаген на кожата.

- Реклама -

Hibiscus Extract Estée Lauder

Најчесто се нарекува „чудесно дрво“! Ексклузивен екстракт од моринга!

Моринга е една од најефикасните состојки за подмладување што некогаш е откриена. Овој екстракт, создаден преку ексклузивен патентиран процес, поддржува моќен протеин, помагајќи ѝ на кожата да поттикне што повеќе процеси против стареење.

Moringa Extract Estée Lauder

Екстракт од матични клетки од кактус и хијалуронска киселина!

Додавајќи дополнителните состојки со високи перформанси ја зголемуваат моќта на Revitalizing Supreme. Инфузија од екстракт од растителни матични клетки од кактус и хијалуронска киселина помага да се создаде посилна, негувана кожа, заситена со 72-часовна хидратација. Главниот бенефит е зајакнувањето на виталната бариера за хидратација на кожата.

Cactus Stem Cell Extract Estée Lauder

Hyaluronic Acid Estée Lauder

Технологија за поттикнување на создавање на природен колаген!

Формулата на Revitalizing Supreme+ кремата ги комбинира природните состојки со технологијата за бустирање на колаген, за да помогне повторно да се покрене моќта на кожата за да се чувствува поцврста, да изгледа поиздигната.

Estée Lauder Revitalizing Supreme+ ingredients

Како се нанесува?

Нанесете на целото лице и врат, наутро и навечер, а идеално е после вашиот серум – препорака е Advanced Night Repair. Кожата ќе изгледа затегнато, длабоко нахранета, со природен подигнат изглед.

Estée Lauder Revitalizing Supreme+ and Advanced Night Repair

Стаклена амбалажа која може да се рециклира!

Revitalizing Supreme+ располага со стаклена амбалажа која може да се рециклира, а тоа е само мал придонес со кој можеме да и помогнеме на планетата.

Estée Lauder Revitalizing Supreme+ Moisturizer Youth Power Creme

Доволно е само да ги посетите FABUspot парфимериите!

Дозволете вашата кожа на лицето да има сè! Доволно е само да ги посетите FABUspot парфимериите!