- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Црвен кармин има моќ да трансформира дури и наједноставно модно издание и ќе биде најдобриот мејкап додаток во различни прилики, било тие да се формални или секојдневни.

Црвен кармин – апсолутен хит!

Во сезоната што е пред нас по најава на експертите за шминка црвениот кармин ќе биде апсолутен хит. Ако не сте сигурни дали црвениот кармин е добар избор за вас, погледнете како го носат познатите дами и можеби ќе добиете инспирација.

Eva Longoria

Cate Blanchett

Sara Sampaio

- Реклама -

Adriana Lima

Zendaya

Penelope Cruz

Amanda Seyfried

Zoe Kravitz

Amber Heard

Која е вашата омилена нијанса на црвен кармин? Споделете во коментари!