- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Секоја жена е уникатна, затоа Guerlain понуди врвен луксуз за усни, совршен кармин по ваш вкус. Rouge G de Guerlain е првиот кармин, креиран како скапоцен накит што може да го прилагодите на вашиот стил. Можете да ја изберете нијансата од вашите соништа и потоа изберете едно од многуте прекрасни пакувања инспирирани од скапоцен накит. Во овој исклучителен кармин, Guerlain вгради бујна нега за усни и интензивна боја. Усните ќе ви бидат натопени со луксузна, интензивна и долготрајна прегратка од боја.

Maja Tilevska Karmin kako vrven luksuz Guerlain

Ултра луксузно пакување за кармин со огледало!

Можете да го изберете вашиот кармин од широкиот асортиман на нијанси достапни во 3 текстури – сатен, мат и најновата со блескав сјај. Потоа, само изберете го пакувањето со две огледала од низата на различни стилови, од безвременски до најмодерни, за да го создадете вашиот комплетен кармин.

Rouge G de Guerlain

Guerlain Rouge G de Guerlain Sheer Shine кармин со блескав сјај!

Новата линија на кармини – Rouge G de Guerlain Sheer Shine ќе им даде на вашите усни совршена интензивна боја со блескав сјај, оптички ќе ги прекрие несовршеностите и ќе обезбеди долготрајна хидратација на усните. Благодарение на хијалуронската киселина и guggul смолата, вашите усни ќе изгледаат пополни, а путерот од јојоба и манго нежно ќе ги обвиткаат. Формулата е збогатена со растителни полимери и микрокристали, за совршено зајакнати усни.

- Реклама -

Maja Tilevska Karmin kako vrven luksuz

Guerlain Rouge G de Guerlain Sheer Shine е со блескав финиш и ги облекува усните со превез од сјајна боја по мерка. Уникатната формула се лизга преку усните, нудејќи удобност и хидратација до шест часа. Карминот е збогатен со дијамантски прав, а блескавата завршница доаѓа во повеќе светли и блескави нијанси во кремаста форма. Нанесувањето е лесно, интуитивно и ултра прецизно.

Maja Tilevska Karmin kako vrven luksuz Guerlain

7 причини ЗА!

#1 Кармин со кој може да изберете пакување од колекцијата Rouge G!

#2 На усните им дава интензивна боја и блескав дијамантски сјај!

#3 Мириса прекрасно, ќе осетите мирис на ванила, цитруси, роза и тонка!

#4 Гарантира хидратација на усните до шест часа!

#5 Оптички ги измазнува несовршеностите на усните!

#6 На усните им дава пополн изглед!

#7 Лесно се нанесува!

Rouge G de Guerlain

Maja Tilevska Karmin kako vrven luksuz

Каде може да се набави карминот?

Карминот Rouge G de Guerlain можете да го набавите во Cosmo парфимериите!