- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Од неговото креирање во 2014, Rouge Edition Velvet Liquid Lipstick го донесе парискиот шик на усните на секоја жена во светот. Само за неколку години Rouge Edition Velvet Liquid Lipstick стана најдобро продаван кармин од Bourjois и доби многубројни награди во светот, правејќи го култен производ со сопствена онлајн фан база: the Team Velvet!

Време е да го осветлите животот!

Време е да го осветлите животот со калеидоскоп од модерни нијанси за усни. Rouge Edition Velvet Liquid Lipstick – познатиот кармин од Bourjois има огромна палета со над 36 нијанси. Bourjois ви го претставува животот во повеќе бои! Без разлика на вашето расположение, Bourjois има кадифена текстура која ќе ви одговара. Bourjois е препознатлив по светли nude, храбри и живи бои, како и шик темни за да можете перфектно да се изразите себеси. Долготрајниот Rouge Edition Velvet има мат финиш и дава лесно и пријатно чувство на усните, затоа може да го носите цел ден.

Истакнете ги усните со стил!

Истакнете ја убавината на усните со интензивна боја! Усните ќе бидат истакнати со тренди нијанси од Bourjois Rouge Edition Velvet Liquid. Забавувајте се со светли nudes, храбри живописни и шик темни нијанси, сите со кадифен мат финиш.

Боја која ќе трае во текот денот или за време на ноќната забава!

Прекрасни нијанси за усни кои не само што изгледаат неверојатно, туку ќе ги чувствувате сензационално. Rouge Edition Velvet Liquid Lipstick комбинира интензивна мат боја и екстремна трајност до 24 часа со чувство all-day light-as-air.

Неговата формула, со лесни масла и богати пигменти, им помага на усните да добијат неодолив кадифен финиш и храбра боја која се истакнува. Додека го носите, имате удобно чувство. Не избледува и не се суши. Со едно прецизно нанесување, ќе уживате во високото влијание на бојата која трае во текот на цел ден или за време на ноќните забави.

- Реклама -

Natural Nudes нијанси!

Тотално во тренд, nude усни е модерна класика и истакнување на природниот гламур без многу напор. Bourjois нуди тренди нуд природни нијанси, движејќи се од нежно карамел до розово кафени, светло виолетови и пастелно розови, за да креирате, од елегантен дневен до софистициран ноќен изглед. Никогаш досадни, овие ласкави  nudes нијанси се дизајнирани да го освежат секој тен.

Vibrant Vivids нијанси!

Победете ја депресијата! Внесете храбра боја во животот со живописните Vibrant Vivids нијанси од Rouge Edition Velvet. Приклучувајќи се кон обемната палета на топли розови, портокалови, црвени и црвенкасто-виолетови, Vibrant Vivids нијансите се прекрасно светли и предизвикувачки, но никогаш вулгарни. Тие се перфектен начин да уживате во модерниот напредок на боите à la Bourjois.

Chic Darks нијанси!

Инспириран од трендот за привлечни усни, Bourjois креираше вкусни темни Chic Darks нијанси за да го подобрат секој изглед. Овие богати бои се впечатливи и елегантни за конечно да ја истакнете вашата темна страна! Со чоколадни и виолетови подтонови, Chic Darks нијансите креираат раскошно, софистицирано чувство на утринско кафе.

Bourjois Rouge Edition Velvet Liquid кармин:

Екстремна долготрајност до 24 часа!

Висока концентрација на пигменти за добивање на мат боја!

Текстура лесна и пријатна за носење!

Не се суши, не избледува!