- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Дали ви е позната моќта на еден серум за лице и дали вреди да се инвестира малку повеќе за ја подигнете вашата рутина за нега на повисоко ниво!

Процесот на градење на рутина за убавина може да биде доста возбудлив. Секој нов производ не прави среќни и секоја нова состојка што ја откриваме како и новите миризливи текстури што едвај чекаме да ги нанесеме на нашето лице. Понекогаш се чини дека секој ден пристигнуваат нови производи за кои се тврди дека ќе ни дадат совршен тен. Сепак, овие производи можат да бидат прилично скапи, затоа пред да ги потрошите сите пари за креми, тоници и средства за чистење на кожата на лицето, погрижете се да ги набавите само оние производи кои навистина делуваат.

Производ за нега на кожата што апсолутно секој треба да го има во својата рутина за нега!

За жал, постојат многу луксузни производи кои немаат премногу ефект врз подобрување на кожата, згора на тоа тие можат дополнително да ја иритираат. Затоа, добро е да се знае во кој од сите производи за убавина што ги имаме во нашата рутина за нега на кожата, навистина вреди да се инвестира. Веќе пишував за производ за нега на кожата што апсолутно секој треба да го има во својата рутина за нега, без оглед на типот на кожата, а сега ви го препорачувам единствениот производ за нега на кожа, во кој всушност вреди да вложите малку повеќе, а тоа е серум за лице!

серум за лице

- Реклама -

Серумот е единствениот производ за кој не треба да жалите да издвоите малку повеќе!

За да одлучите дали да инвестирате малку повеќе во производ за нега на кожа, потребно е внимателно размислување и истражување. Треба да се земат во предвид нивните формули и сите придобивки што треба да ги обезбедат за вашата кожа. Со цел мудро да ги инвестирате вашите тешко заработени пари, треба да знаете дека серумот е No.1 производ за кој вреди да се потроши малку повеќе. Тоа не се ниту средствата за чистење на лицето, ниту навлажнувачки крем, масло за лице, ниту крем со заштитен фактор, туку само оној лесен серум за лице што ќе и обезбеди на вашата кожа се што е најпотребно во тој момент.

нанесување на серум на лице

Најважно нешто во негата на кожата на лицето е она што следи по миењето!

Кога станува збор за производи чистење на лицето, нивната единствена задача е на крајот на денот да го исчистат лицето, а тоа многу успешно можат да го направат поевтините верзии. Најважно е она што следи по миењето, она што прво го нанесуваме на исчистеното лице, а тоа е серумот. Серумите обично се високо концентрирани третмани кои се насочени кон разни проблеми на кожата. Содржат мешавина од силни, активни состојки во помали молекули кои можат да навлезат во кожата и да ја завршат својата работа на најдобар можен начин, без разлика дали станува збор за хидратација, пилинг, борба против акни, знаци на стареење или само постигнување посјаен, свеж тен на лицето.

нанесување на серум за лице

Најдобри серуми за лице!

Во продолжение ви препорачувам неколку најдобри серуми за лице кои ќе ја подигнат вашата рутина за нега на кожата на повисоко ниво.

Lancome Advanced Genifique serum
Lancome Advanced Genifique

Estee Lauder Advanced Night Repair serum
Estee Lauder Advanced Night Repair

Guerlain Abeille Royale Double R Renew and Repair serum
Guerlain Abeille Royale Double R

Dior Capture Totale Energy Super Potent serum
Dior Capture Totale Energy Super Potent

Claris Double Serum
Claris Double Serum