- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Lancome L’Absolu Roses е колекција во розови нијанси за усни и лакови за нокти.

Lancome ја слави радоста на живеењето преку розовата експлозија на усните и ноктите. Станува збор за колекција од сјаеви, моливи за усни и лакови за нокти во розови нијанси, за креативна употреба со многу забава.

Нанесувањето на шминка не е само ритуал на убавина, туку и исклучителен момент во кој со радост се посветувате себеси.

Најновиот иновативен производ за усни L’Absolu Gloss, со 14 нијанси со проѕирен, кремаст или мат финиш кој го надополнува извонредно широкиот избор на постоечките 42 нијанси на кармини за усни L’Absolu Rouge.

Тука се и 8 нови бои на моливот за усни Le Lip Liner, како и 14 нови нијанси на лаковите за нокти Le Vernis во освежителни светли и впечатливи бои.

- Реклама -

L’Absolu Roses е совршена колекција за креирање персонализиран “lip art” изглед со мешање на боите, секогаш елегантен, никогаш предвидлив.