- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Кога станува збор за козметички производи кои имаат култен статус во светот на убавината, не може да не ја споменеме маскарата Hypnôse со потпис на луксузниот француски бренд Lancôme.

Омилен фаворит кај многу жени!

Lancôme Hypnôse маскарата која многу жени ја опишуваат како свој омилен фаворит, а за нејзината популарност најдобро зборува фактот дека по една од оваа маскара се продава на секои 36 секунди! Претставена пред 15 години – жените оттогаш едноставно ја обожаваат.

Четка со 1000 влакненца!

Причината за нејзината популарност лежи во фактот дека таа има четка со 1000 влакненца, со што се зголемува интензитетот и волуменот на трепките без создавање на грутки. Плус, формулата содржи масла кои ги негуваат трепките, па не е ни чудо што славните дами како Kate Middleton, Penelope Cruz и Chiare Ferragni се нејзините големи обожавателки!

- Реклама -

Со оглед на тоа што сите знаеме колку е тешко да се најде совршена маскара, не е лоша идејата да се послуша советот на другите, а добра основа за купување на маскарата може да бидат неверојатните бројки за продажба, што ги има Lancôme Hypnôse.

Формула која е делотворна на трепките!

Маскарата има формула која не ги суши и многу е делотворна на трепките, а воедно ги храни и заштитува. На трепките им дава природен и неодолив изглед без употреба на виткач за трепки.

Ако веќе не сте ја пробале, сега е вистинско време да ја пробате оваа култна маскара!