- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Повеќето од нас сонуваат за совршени трепки. Отсекогаш беа посакувани долги, закривени, подигнати трепки со волумен. Денес, постојат многу козметички третмани кои го подобруваат изгледот на трепките во однос на волуменот и густината. Lash Lift на трепките е еден таков третман.

mascara

Што е Lash Lift?

Lash lift на трепките е козметички третман за закривување и зголемување на густината на трепките, а во изминативе години доживеа огромна експанзија, затоа што после овој третман трепките остануваат совршено густи, бујни и подигнати. Оваа козметичка процедура се изведува со третирање на природните трепки со кератин, по што тие се подигнати и со поголем волумен.

Maybelline Falsies Lash Lift mascara

Како да добиете Lash Lift ефект дома?

Инспириран од Lash Lift третманот, Maybelline New York создаде маскара која го имитира овој ефект. Почнувајќи од оваа година, во парфимериите ќе можете да пронајдете маскара што ќе обезбеди зачудувачки ефект на драматично издолжени, закривени и подигнати трепки, како оние што се добиваат во салон. Веќе е достапна Falsies Lash Lift маскарата со која ќе добиете ефект на подигнати трепки како од салон!

- Реклама -

Lash Lift маскара – издолжени, подигнати и закривени трепки!

Она што ја издвојува оваа маскара е резултат на подигнати трепки како да сте биле на Lash Lift третман во козметички салон. Погледнете ја оваа слика пред и потоа и заклучете сами!

Maybelline mascara before and after

Maybelline mascara

Значи, ако сакате драматично подигнати трепки и смел изглед, маскарата Maybelline Falsies Lash Lift е вистинскиот избор за вас. Причината зошто оваа маскара придонесува толку многу на големината на обемот на трепките лежи во нејзината досега невидена, специјална, двојно закривена четка, која ќе ја опфати секоја трепка од коренот до врвот, ќе ја издолжи, подигне и закриви. За да се создаде оваа четка, користени се два вида различни влакна со виолетова и црна боја, каде подолгите и искривени влакна помагаат да се задржи повеќе маскара на четката за да се постигне голем волумен, само со едно нанесување и да се достигне дури до најситните трепки. Формулата на маскарата е постојана во текот на целиот ден, така што вашите трепки ќе бидат задебелени и подигнати од утринско кафе па се додека не се вратите од вечерното излегување.

Maybelline Falsies Lash Lift mascara

Maybelline Falsies Lash Lift mascara

Трик за нанесување на Maybelline маскарата!

За да постигнете вашите трепки да бидат максимално издолжени, закривени и со волумен, нанесете ја Maybelline маскарата со движење на четката лево-десно, почнувајќи од коренот на трепките до самиот врв. Кај трепките во аглите на окото, свртете ја четката во вертикална позиција за да ја нанесете маскарата прецизно.

Maybelline маскара: Смел изглед на трепките!

Со оваа маскара, ќе заборавите на козметичките третмани и виткањето на трепките. Волуменот оваа година доаѓа само од една маскара! Пробајте ја и вашите смело подигнати трепки ќе ви го разбудат погледот и ќе направи да изгледате како ѕвезда од Инстаграм.

Maybelline Falsies Lash Lift mascara

Maybelline Falsies Lash Lift mascara