- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Maluma го впива слаткиот мирис на успехот, бидејќи оваа година ќе биде одлична за колумбиската суперѕвезда, почнувајќи со неговото деби на големото филмско платно со филмот „Marry Me“, со мегапопуларните Jennifer Lopez и Owen Wilson, а сега Maluma лансира своја линија на парфеми под името Royalty by Maluma. Мисијата на неговата парфемска линија е: бидете лојални, почитувајте и бидете кралски. Колекцијата се состои од четири мириси – за него – „кралот“ и неа – „кралицата“.

maluma fragrances

Сонував да имам свој мирис! Royalty by Maluma

Лансирањето на мојата нова компанија за мириси Royalty by Maluma е посебен настан за мене. Отсекогаш сонував да имам свој мирис“.

maluma

Мириси инспирирани од моќта на скапоцените камења!

Инспирирани од моќта на скапоцените камења, а тоа се забележува со четирите различни бои на пакувањето, како и шишињата. Црна за onyx, црвена за garnet, зелена за jade и виолетова за amethyst. Дизајнот е направен на луксузен начин со елегантната кутија и шишињата со буквата „М“ на дното.

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Royalty By Maluma (@royaltybymaluma)

Секој е крал или кралица!

Во оваа колекција дефинитивно вградивме мириси на дрво и цвет на орхидеја, кој е главниот цвет во Меделин. Не сакавме ограничувања за мирисите, осигурувајќи се дека двата пола можат да ги користат сите мириси“, сподели Maluma.

Maluma го избра стилот на мирисната линија за да претстави сила и идентитет, сакајќи носителите да не заборават кои се, потсетувајќи ги дека „никогаш да не дозволат да им ја одземат круната, затоа што секој е крал или кралица“.

Друга инспирација за линијата на мириси е неговиот роден град Меделин и неговиот татко, кој кога Хуан – неговото име пред да стане суперѕвезда, растејќи го носел мирисот со потпис на неговиот татко. Ова природно ја роди желбата пејачот да има свој мирисен потпис.

Меделин е огромна инспирација за мене да продолжам да сонувам и да продолжам да споделувам од каде доаѓам на позитивен начин. Еден мирис што ме инспирираше беа раните утра во ридовите и планините на мојот роден град Меделин. Мирисот на свеж воздух, дрвјата и шумите за мене се само прекрасен спомен и мојот омилен дел за будење кога ќе се вратам дома од турнеја“.

maluma fragrance visual

Onyx – блескав и топол!

Мирисот Onyx доаѓа во шише од 30 мл и претставува заштита и сила, како што кралевите ги штитат другите. По искусувањето, внесувате кардамон измешан со круша и бергамот. Срцевите ноти вклучуваат слатки зачини од цимет и листови од каранфилче потопени во нијанса на слива. Зрната од ванила од Мадагаскар, ириси и кедрово дрво додаваат уникатен шмек на основните ноти.

Onyx fragrance

Onyx fragrance ingredients

Royalty By Maluma Onyx

Garnet – храбар и енергичен!

Вториот мирис е Garnet и претставува просперитет и изобилство. Високите ноти вклучуваат ароматична лаванда и луксузна роза. Срцето на мирисот вклучува храбар гераниум со елеми и ѓумбир. Основата на мирисот е богата со олибан, кожен ветивер и мистериозно пачули.

Garnet fragrance

Garnet fragrance ingredients

Royalty By Maluma Garnet

Jade – цветен и прозрачен!

Скапоцениот камен од жад претставува спокојство и мудрост. „Кралицата“ е жена на спокојство и хармонија. Мирисот се отвара со бергамот и црна рибизла. Срцевите ноти вклучуваат јасмин, тубероза и кремаста махонија. Основните ноти се исполнети со дрвенеста инспирација, какао и пачули.

Jade fragrance

Jade fragrance ingredients

Royalty By Maluma Jade

Amethyst – луксузен и сензуален!

Amethyst претставува доверба и добра природа. Ќе биде позитивна сила во животот на луѓето. Акордот од розова орхидеја ја спојува среќата на мандарина и клементина за доза на висока енергија. Срцето на мирисот е трио од ултралуксузен јасмин, црвена роза и цветови од портокал. Топол и полн со сензуалност килибарот е обвиткан околу акордите од ванила и пачули.

Amethys fragrance

Amethys ingredients

Royalty By Maluma Amethyst