Новите мирисливи пени за тело од колекцијата Benessere со многу примамлива кремаста текстура, која дава инстантна хидратација на телото, веднаш се апсорбира, оставајќи ја кожата кадифено мека и парфимирана.

Ако сте во потрага по возбудувања и чувства какви што досега не сте осетиле?

Колку ги има на број?

Пет се разбира, секоја од нив со прекрасен мирис, тоа е линијата Collistar Mousse Di Benessere. Ако сте во потрага по возбудувања и чувства какви што досега не сте осетиле, тогаш оваа колекција е создадена токму за вас.

Која ќе биде вашата омилена пена за тело?

Новите пени за тело се луксузни, идеални за нанесување после капење. Со нежна масажа веднаш се апсорбираат, а кожата ја прават мека, неодолива и со прекрасен мирис, благодарение на shea путерот.

Незаменливиот Mousse dell’Armonia со релаксирачки, навлажнувачки, кадифен ефект. Екстракти од бадем и масло од кајсија се главните состојки на оваа пена за тело.

- Реклама -

Потоа, Mousse della Felicità, со возбудливо навлажнувачки кадифени медитерански екстракти од праска и масло од кајсија се главните компоненти на оваа пена.

А, која е тајната која се крие во Mousse dell’Amore? Срце преплавено со интензивно масло од ориз екстракти од роза како и екстракт од орхидеја за регенерација и баланс на кожата. Секој кој чувствува дека му треба енергетски поттик, може да почне да ја користи новата пена која во својот состав има јојоба и екстракт од гинко билоба. За да се задржи хидратацијата и кон крајот на денот тука се состојките од масло од ориз, лимон и липа, кои благодарение на нивниот мирис ве опушта и помага полесно да заспиете.

Свет полн со мириси кои ги будат телото и душата со нови емоции и сензуалности!

Benessere колекцијата е свет полн со мириси кои му будат на телото и душата нови емоции и сензуалности. Ексклузивна колекција која одговара на сите потреби на денешната жена.

Profumo dell’Amore, сензуален, нежен мирис благодарение на розата и магнолијата. За ден исполнет со љубов.

Profumo di Benessere  налив на енергија и виталност со ароматични екстракти. Вистинска поплава на задоволство и виталност.

Profumo della Felicità доаѓа со мирисни ноти на портокал. Медитерански екстракти кои даваат мирис на женственост и привлечност. Неговата позната особина е регенерацијата.

Profumo di Armonia, облечен во виолетово, нуди баланс и хармонија благодарение на екстрактите од ванила и бадем.

Profumo dei Sogni со неговата полноќно сина боја и слатките цветни ноти прави никогаш да не престанете да сонувате.

Толку се неодоливи што нема да може да изберете само една!

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име