- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Покрај женскиот новитет Valentino Donna Born In Roma, новото поглавје на модниот бренд Valentino под лиценца на L’Oréal вклучува издание за мажи – Valentino Uomo Born in Roma.

Бленд на старо и ново!

Концептот на новите парфеми Born in Roma го осмисли креативниот директор на брендот Pierpaolo Piccioli како бленд на старо и ново, комбинација на софистицираната висока мода и уличната мода.

Anwar Hadid и манекенката Adut Akech заштитни лица на парфемот!

Anwar Hadid брат на познатите манекенки Gigi и Bella Hadid е заштитно лице на новиот парфем во кампањата заедно со манекенката Adut Akech.

- Реклама -

Мирис креиран како модерно толкување на класична мирисна композиција!

Valentino Uomo Born in Roma го креираа парфимерите Antoine Maisondieu и Guillaume Flavigny како модерно толкување на класична мирисна композиција. Дрвенестата арома е избалансирана со ладни соленкасти акорди.