- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Колекцијата Si донесе голема популарност на линијата на парфеми на Giorgio Armani, почнувајќи од првото издание Sì од 2012 година до денес, нудејќи варијации на оригиналот.

Кој е вашиот потпис?

Првиот „црвен чекор“ во оваа колекција е направен со мирисот Sì Passione, а потоа следуваа нови црвени изданија како почит на модерната женственост. Шик и раскошниот Sì Eau de Parfum, интензивниот и софистициран Sì Eau de Parfum Intense, блескавиот и шумлив Sì Passione Eclat de Parfum, сензуалниот и елегантен Sì Passione и енергичниот и волшебен Sì Passione Eau de Parfum Intense.

Giorgio Armani Si Passione Eclat de Parfum collection

Centifolia and Damask rose

Бескрајно софистицирана! Cate Blanchett

Од првиот Si мирис до денес, постои само едно нешто што се повторува, а тоа е рекламното лице кое совршено ги отсликува сите изданија низ различни кампањи – грациозната актерка Cate Blanchettглобалниот амбасадор за убавина на Giorgio Armani. Таа и во најновото издание на Sí Passione Eclat de Parfum го доловува блескавиот и модерен дух на неодоливо модерниот мирис.

- Реклама -

Cate Blanchett

Најновата верзија на Sì Passione Eclat de Parfum, повторно ја поврзува елегантната Cate со модерниот цветен мирис во кој доминираат розите. Последната креација на Giorgio Armani ја потпишува парфимерката Julie Masse.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Armani beauty (@armanibeauty)

Нов, блескав аспект на Si Passione!

Како што наведуваат од брендот „Композицијата ја персонифицира смелата и модерна женственост – нè потсетува на моќта на страста што го осветлува животот, исполнувајќи го со смисла. Оваа блескава цветна композиција со сензуално срце од рози ги инспирира жените да ги откријат своите силни страни, да го освојат светот со самодоверба и грациозност“.

live with passion

Флорална светлост!

Откријте го Sì Passione Eclat de Parfum, волшебен мирис на роза што ја поттикнува шумливата моќ на страста. Sì Passione Eclat de Parfum се отвора со блескава цитрусна нота од бергамот и светол акорд на црна рибизла, демонстрирајќи ја леснотијата и новата зелена свежина на овошните ноти, карактеристични за Si мирисите. Во срцето на композицијата доминира атрактивен женски дует од рози – нежна пастелно-пудреста Centifolia и слатка обвиткувачка Дамаск роза. Основата е составена од бел мошус кој му дава на мирисот чиста и мека сензуалност, додека екстрактот од ванила дава топол, неверојатен тон.

Giorgio Armani Si Passione Eclat de Parfum ingredients

Шише со сјајна лакирана завршница!

Исконското шише Si, со сјајна рубин лакирана завршница, го одразува блескавиот карактер на мирисот, блескајќи како скапоцен камен.

Si Passione Eclat de Parfum bottle

#SaySi на своето најхрабро јас!

Новиот Sí Passione Eclat de Parfum е покана за #SaySi и да се справите со светот со благодет и независност.

Sì Passione Eclat de Parfum е достапен во шишенца од 30, 50 и 100 мл, како Eau de Parfum.

Si Passione Eclat de Parfum