- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Модната куќа Narciso Rodriguez во 2021 година го претстави парфемот Musc Noir For Her како почит на внатрешната убавина на секоја жена. Оваа година, мирисната инспирација за новиот парфем наречен For Her Musc Noir Rose означува ново поглавје во приказната за For Her модерната женственост.

Narciso Rodriguez For Her face

Откријте го вашето вистинско јас со…

Со овој мирис For Her жената се разголува, го открива своето вистинско јас и открива етерична сензуалност на најличната страна на нејзината женственост. Посензуален и помалку длабок од For Her Musc Noir, килибарниот цветен мирис Musc Noir Rose цути со нов раскошен букет од тубероза.

Мирисната композиција доловува ново расположение на интимност!

Мирисната композиција на новиот Narciso Rodriguez мирис се отвора со италијанско масло од бергамот, нагласено со розов бибер за ефект на сладок овошен мирис. Соларните ноти се спојуваат со препознатливото мирисно срце на мошус и ноти на сочна слива за да создаде длабоко чувство на интимност. За крај основните ноти на кремастата ориентална ванила нудат сензуалност и зависност од овој нов парфем за жени.

- Реклама -

Narciso Rodriguez Musc Noir Rose content

Возвишениот нов мирис во исконската For Her колекција со своето шише со чиста транспарентност ја рефлектира деликатната сензуалност и интимната аура на Musc Noir Rose.

Narciso Rodriguez For Her

Уметноста на слоевитост на мирисите!

Откријте ја уметноста на слоевитост со мирисната колекција For Her на Narciso Rodriguez. Со потекло од Блискиот Исток, слоевитоста е техника која му овозможува на носителот дополнително да го дефинира својот мирисен потпис.

Кога се носи сам, парфемот For Her Musc Noir Rose е деликатно сензуален и возвишено заводлив. Кога се комбинира со For Her Pure Musc, цветните и овошните ноти на секоја композиција беспрекорно се спојуваат заедно благодарение на заедничкото срце од мошус, создавајќи нов и уникатен мирис. Pure Musc го зголемува раскошниот букет на Musc Noir Rose, нагласувајќи го неговиот раскошен сјај со есенција на цвет од портокал, јасмин и иланг-иланг.

Narciso Rodriguez Musc Noir Rose collection