- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Дали новиот кармин за усни, кремаст и сатенски со формула од бајките може да ги исполни вашите три најголеми желби: феноменална боја, феноменална пријатност и феноменална постојаност? Ви го претставувам Rouge Fabuleux од Bourjois.

Верувате во магија?

Bourjois Rouge Fabuleux е новиот, кремаст и сатенски кармин од Bourjois, кој нуди феноменални боја, феноменална пријатност и феноменална постојаност. Неговата формула е збогатена со висока концентрација на заситени пигменти за интензивна и сјајна боја во секоја од 12 нијанси кои се движат од суптилни до впечатливи, како и хранливо масло од марула кое ги хидрира и негува усните секој ден. Додадете го на тоа и прекрасното лесно чувство на усните и исклучителната издржливост до 10 часа, тогаш вашите усни навистина можат да имаат сè што им е потребно!

Феноменална боја!

Високата концентрација на заситени пигменти значи дека Rouge Fabuleux нуди прекрасна интензивна, сјајна боја во секоја од 12 нијанси кои се движат од суптилни до впечатливи.

- Реклама -

Помеѓу другите, тука се: Abracadabeige! (01) – едвај забележлива беж нијанса за вашите усни – само уште подобра; Sleeping Beauty (06) – совршена розова за секој ден; Cindered-lla (011) – класична црвена; Plum plum pidou (15) – смирувачки виолетова.

Започнете да ги собирате!

Феноменална пријатност!

Формулата на Rouge Fabuleux е збогатена со скапоцено масло од марула, кое одамна е познато по своето интензивно хранливо својство и моќ на хидратација на усните. Придобивките од ова масло во комбинација со неверојатно лесна текстура, гарантира дека Rouge Fabuleux идеално ги навлажнува усните и им дава пријатно чувство, скоро како да се без шминка.

Феноменална постојаност!

Феноменална издржливост! Вашата трета желба е исполета благодарение на неверојатната моќ на постојаност на Rouge Fabuleux која претрпе голем број на тестови за да понуди до 10 часа беспрекорна боја, што е извонреден резултат за сатенска формула.

Што уште може да посакате?!

Можеби феноменална амбалажа? Карминот Rouge Fabuleux ја исполнува оваа желба со својата тенка црна форма, кој во долниот дел е обоен со боја на карминот за да го олесни изборот на посакуваната нијанса. Кармин е специјално дизајниран да овозможи многу прецизно нанесување, лесно можете да ги обликувате вашите усни и да ги пополните со боја.

Боја, пријатност, постојаност! Сега вашите усни имаат сè што им е потребно. Со Rouge Fabuleux ќе бидете убави засекогаш!