- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Пристигна Embryolisse!

Француските жени се пример за женственост! Доколку некогаш сте се запрашале како тие ја негуваат својата убавина, кажете „Bonjour“ за еден чекор од секојдневната рутина на француската жена со перфектно негувана кожа!

француска жена

Култни производи за нега на кожата!

Embryolisse е совршениот придружник на секоја француска жена за нега на кожата за секојдневна употреба. Едноставно и брилијантно минималистичко решение создадено во 1950 година од дерматологот Dr. Tricot како крем за регенерација кој продолжува да ги надминува очекувањата до ден-денес.

- Реклама -

Embryolisse е тајната на make-up артистите!

Асортиманот се дели на производи за нега на кожата како и производи за припрема на кожата пред шминка, која стана омилена кај многу звучни мејкап артисти ширум светот кои соработуваат со имиња како Kim Kardashian, Scarlett Johansson и Gwyneth Paltrow.

make up artist apply creme

Прва асоцијација кога ќе се спомне француски крем! Embryolisse Lait-Crème Concentré

На врвот стои Embryolisse Lait-Crème Concentré кој со децении е прва асоцијација кога ќе се спомне француски крем.

embryolisse lait creme concentre package

Универзалниот крем за лице Embryolisse Lait-Crème Concentré  ги содржи исклучиво неопходните активни состојки со цел истовремено да ја хидрира и регенерира кожата, па токму затоа станува неизоставен избор на професионалците. Покрај улогата на хидратантна крема, тој се користи како подлога за шминка, па дури и при отстранување на истата.

Негувачките состојки како shea путер, алое вера и протеини од соја го подобруваат тонусот на кожата, додека истовремено стимулираат обнова на клетките и колагенските влакна. Уште една предност на Embryolisse Lait-Crème Concentréе е тоа што може да ја користи секој, без оглед на годините или состојбата на кожата.

Кремот многу ефикасно ја смирува чувствителната кожа, ја храни сувата кожа, а исто така повторно го гради хидролипидниот слој кој ја штити кожата од влијанијата на надворешната околина.

lait creme

Како да го употребувам овој крем?

Тајната на успехот на Embryolisse Lait-Crème Concentréе е неговата мултифункционалност.

1# Како хидратантен крем и како подлога за шминка, нанесете во тенок слој на цело лице на сува и чиста кожа.

2# Како млеко за чистење нанесете од кремот на памучен туфер и нежно исчистете ја шминката и нечистотијата.

3# Како маска нанесете во подебел слој еднаш до два пати неделно и оставете да делува.

4# После сончање нанесете од кремот за да ја хидрира и смири кожата.

5# После бричење се нанесува за да ја смири и хидрира кожата.