- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Lancôme го претстави La Vie Est Belle L’Eau de Parfum Blanche, мирис на неодолив излив на среќа што ја загрева планетата како зраците на изгрејсонце. Од Париз, нова радосна интерпретација на среќа ги осветлува градовите ширум светот. Возбудлив и пријатен – новиот женски мирис ќе ви го загрее срцето. Ве повикува да го зграпчите!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lancôme Official (@lancomeofficial)

Новиот мирис ја обвива препознатливата гурманска трага со мошус!

Новото издание на парфемската линија La Vie Est Belle ја обвива препознатливата гурманска трага на иконскиот Eau de Parfum, но со поголема доза на мошус, давајќи му пудресто и кремасто чувство.

Lancome

Уживајте во убавината на животот, повторно со познатата нота на блескав ирис!

Мирисната композиција предводена од бергамот и розов бибер, нуди беспрекорна живост на мирисот на вашата кожа. Во блескавото срце, дарежливиот букет од бели цветови и ирис ги расплетува своите ливчиња. Зависноста од ирисот и елеганцијата на пачулито блескаат во чиста трага од интензивен мошус, обвивајќи се како втора кожа. Како аура на блескава светлина!

- Реклама -

La Vie Est Belle iris

Што го прави различен?

Воведувањето на најчист аспект на среќата во мирисната колекција La Vie Est Belle е она што го прави различно од другите новото ограничено издание на овој женски парфем. La Vie Est Belle Blanche претставува зависност од мирисна обвивка. Текстурата од мошус на мирисот му даваат мекост и сензуалност, создавајќи мирисна аура како втора кожа.

La Vie Est Belle Blanche

Julia Roberts – заштитно лице на парфемската линија!

Како Julia Roberts, осветлете го градот со вашата насмевка и неколку капки од парфемот La Vie Est Belle Blanche.

Julia Roberts

Што друго треба да знаете!

Шишенцето на парфемот е украсено со бел бисерен финиш кој открива топла розова насмевка, како ореол на среќата.

La Vie Est Belle Blanche bottle