- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Безусловна е љубовта на Gillian Anderson кон хидратантниот крем Clinique Moisture Surge и затоа во секоја прилика го истакнува како најзаслужен производ за нејзиниот младешки изглед.

Moisture Surge cream

Сјајна кожа на лицето исто како пред многу години!

Со своите феноменални актерски способности Gillian Anderson преминува од улогата на Margaret Thatcher во улогата на сексуален терапевт во серијата Sex Education. Сепак, некои сè уште ја паметат како личност која убеди многу луѓе во постоењето на вонземјани во The X-Files. Таа навистина е сестрана и брилијантна актерка која нè фасцинира со години. Со оглед на тоа дека нејзината кожа на лицето денес е речиси исто толку сјајна како и пред многу години, многу ентузијасти за убавина се заинтересираа за нејзината рутина за убавина, а еден производ се истакна како нејзин свет грал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gillian Anderson (@gilliana)

Благодарение на кремот Clinique Moisture Surge, Gillian денес изгледа подобро од било кога!

Gillian неодамна објави на својот Инстаграм профил дека за нејзиниот беспрекорен изглед во серијата Sex Education одговорна е пудрата Magic Foundation од Charlotte Tilbury, како и руменилото и маскарата од истиот бренд, но и сенката за очи од Bobbi Brown.

- Реклама -

Кога станува збор за нега на кожата, таа неизмерно ја пофалува линијата Skinesis од брендот Sarah Chapman, а покрај неа таа постојано ја изразува својата безусловна љубов кон хидратантниот крем Clinique Moisture Surge. Таа тврди дека и покрај сите луксузни креми кои низ годините ги добивала на подарок, секогаш се враќа на кремот Clinique Moisture Surge, особено во ситуации кога почнува да чувствува дека кожата и е сува и дека и треба голема доза на хидратација.

Gillian Anderson Clinique Moisture Surge apply on face

Илјадници оценки со пет ѕвезди за Clinique Moisture Surge!

Gillian навистина има одличен вкус! Clinique Moisture Surge хидрантната крема за лице заработи илјадници оценки со пет ѕвезди во бројни веб-продавници за убавина. Нејзината формула без парабен, фталати и мирис освојува многу пофалби од купувачите кои бараат спасител за нивната сува кожа. Содржи хијалуронска киселина, екстракт од лисја од зелен чај кој делува како моќен антиоксиданс, екстракт од кора од бреза, витамин Е, кофеин и витамин Ц, сето тоа за да се создаде најблескав тен.

Фините линии речиси веднаш ги прави помалку видливи!

Бонусот е што фините линии речиси веднаш ги прави помалку видливи. Оваа формула без масло особено ги плени оние кои имаат мешан и сув тип на кожа, што е малку изненадувачки ако се земе предвид дека помрсните типови на кожа претпочитаат лесни, гел текстури. Moisture Surge 100 Hour за неколку минути обезбедува релаксиран и освежен изглед. Кожата е нахранета, сјајна и со младешки изглед.

Moisture Surge texture

Каде може да се набави?

Хидратантниот крем Clinique Moisture Surge можете да го набавите во FABUSpot парфимериите!

Clinique