Течни пудри со прифатливи цени на кои секогаш може да сметаме!

Во бјути круговите до неодамна беше прифатено мислењето дека за добра течна пудра треба да се „искешира“. Во овој контекст

Прочитај повеќе

Промоција на новитетите од познатите германски козметички линии Essence и Catrice!

Во Park Hotel&Spa се одржа промоција на новитетите од светски познатите германски козметички линии Essence и Catrice makeup за кои

Прочитај повеќе

Трик со коректор кој секогаш ќе ви помогне во камуфлирањето!

Еден од најкорисните мејкап производи во козметичкиот несесер на секоја жена дефинитивно е коректорот. Тој ни помага да ги прикриеме

Прочитај повеќе

Кој коректор да го одберете (за сува, зрела, комбинирана кожа…)?

Нормална кожа е далеку најпосакуван тип на кожа за нега и шминка, но во реалноста многу малку жени може да

Прочитај повеќе

Пристигна долгоочекуваниот мејкап производ! Чешел за исцртување на веѓи!

Catrice Brow Comb Designer Pro чешел за исцртување на веѓи! Brow Comb Designer Pro чешелот за веѓи дава неверојатен реален

Прочитај повеќе

Фиксатори со кои шминката ќе остане недопрена цел ден!

За фиксаторите за шминка може да се каже дека тие се “подалечни членови” на секое мејкап семејство. Што значи тоа?

Прочитај повеќе

РЕЦЕНЗИЈА: Откријте зошто оваа течна пудра е една од најпродаваните кај нас!

Catrice HD Liquid Coverage Foundation течна пудра! Купувањето нова течна пудра е стресно за повеќе жени. Посебно е стресно да

Прочитај повеќе

ОГЛЕДАЛО, ОГЛЕДАЛО! КАКО ДО ИМПРЕСИВЕН ЕФЕКТ НА ОГЛЕДАЛО ВРЗ ВАШИТЕ НОКТИ!

Огледало, огледало! Сега со Catrice лесно може да создадете импресивен ефект на огледало врз вашите нокти. Catrice Lux Chrome Foil

Прочитај повеќе

ТЕЧЕН ТУШ ВО ТРИ СМЕЛИ НИЈАНСИ! Catrice Rock Couture Liquid Liners

Инспириран од колекциите на светските модни писти за оваа пролет/лето сезона, Catrice ги претстави новите Rock Couture Liquid Liners производи,

Прочитај повеќе