- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Омилените Disney ликови Bambi, Dumbo, Miss Bunny како инспирација за Essence и Catrice!

Храбри како Dumbo, супер лојални како Bambi, авантуристи како Pacha – овие четириножни Disney пријатели со нивните возбудливи приказни го обликуваа нашето детство. Со Disney Classics Sisterlove колекцијата, брендовите Essence и Catrice го добија целосното внимание на големата сцена за убавина под мотото „Tan Wild Together“.

Инспириранa од нашите пријатели Bambi, Dumbo, Miss Bunny, Disney колекцијата комбинира производи за очи и лице во експресивни бои, производи за самопотемнување и бјути алатки за лице и тело.

Од спрејови и пени до кадифена ракавица за самопотемнување, путер и пилинг за тело, оваа колекција ги остварува сите наши соништа за постигнување на посакуваниот ефект на исончан изглед.

Со разнобојните и високо пигментирани сенки за очи, бронзери, хајлајтери и сјајот за усни, можеме да создадеме кул мејкап изглед и да ги внесеме нашите Disney пријатели од минатото во рутината за убавина.

- Реклама -

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cosmo Tinex (@cosmotinex)

Палета со сенки! Essence Silky Palette

Три палети со сенки за очи за три единствени мејкап изгледи. Со 14 нијанси, секоја во мат, сатен и металик формула нема ограничувања за препознатливите стилови.

Палета со сенки Essence Disney Classics Silky Palette

Палета со сенки! Catrice Multi-Effect Eyeshadow Palette

Палетите со сенки за очи се инспирирани од нашите крзнени пријатели Marie, Lady и Miss Bunny со 18те високо пигментирани мат, мулти-хромирани и металик нијанси. Сенките се долготрајни, а добиваат поени со нивниот нежен летен мирис.

Палета со сенки Catrice Multi-Effect Eyeshadow Palette Marie Палета со сенки Catrice Multi-Effect Eyeshadow Palette Lady

Водоотпорна маскара! Еssence Patch I Love Extreme Volume Mascara

Се е до волуменот! Patch I Love Extreme водоотпорната маскара е наменета за оние кои сакаат екстремни трепки!

Водоотпорна маскара Еssence Disney Classics Patch I Love Extreme Volume Mascara

Водоотпорна маскара! Catrice Marie Glam&Doll False Lashes Mascara

Фаворит на сите времиња – ефект на вештачки трепки, затоа маскарата Glam&Doll False Lashes Waterproof е апсолутно задолжителна во ова Disney Classics издание.

Водоотпорна маскара Catrice Marie Glam&Doll False Lashes Mascara

Сјај за волумен на усни! Essence What a Gloss! Plumping Lip Filler

Посакувате вашите природни усни да изгледаат пополно? Со What a Gloss сјајот за волумен, усните ќе изгледаат природно пополни.

Сјај за волумен на усни Essence Disney Classics What a Gloss! Plumping Lip Filler

Кармин! Catrice Satin Coconut Lipstick

Овој Disney Classics сатенски кокос кармин е вистинска комбинација од сатенски финиш со интензивна боја и хранливи состојки.

Кармин Catrice Satin Coconut Lipstick

Руменило и хајлајтер! Essence Maxi Blush & Highlighter

Само погледот на трите Disney Classics Maxi руменила и хајлајтери сигурно ќе направи срцата на Disney обожавателите да чукаат малку побрзо.

Руменило и хајлајтер Essence Disney Classics Maxi Blush & Highlighter

Бронзер за лице и тело! Catrice Maxi Matt Face & Body Bronzer

Maxi Matt бронзерот за лице и тело не само што воодушевува со својата ултра фина, кадифена текстура, туку ги привлекува погледите благодарение на двете дами на Disney, Marie и Lady и нивната пресувана животинска шема.

Бронзер за лице и тело Catrice Maxi Matt Face & Body Bronzer

Серум за лице! Catrice Disney Classics Hyaluronic Acid Face Serum

Серумот за лице со хијалуронска киселина му дава на секој тен, блескав сјај што изгледа сосема природно.

Серум за лице Catrice Disney Classics Hyaluronic Acid Face Serum

Спреј за самопотемнување на лице! Essence Bambi Self Tanning Face Water Spray

Едноставен за употреба, не остава флеки или портокалови тонови, Disney Classics Bambi спрејот за самопотемнување го олеснува создавањето на совршено исончан тен.

Спреј за самопотемнување на лице Essence Disney Classics Bambi Self Tanning Face Water Spray

Пилинг за тело! Essence Body Scrub

За да постигнете совршен тен ви треба најдобра можна подготовка. Користењето на пилинг помага да се ослободи кожата од мртвите клетки и подобро да се апсорбираат сите други производи. Пилингот за тело Disney Classics не само што нежно ја ексфолира кожата, туку ја надополнува со влага благодарение на хранливите состојки.

Пилинг за тело Essence Disney Classics Body Scrub

Путер за тело! Catrice Body Butter

Путерот за тело и дава на кожата свилено, меко чувство. Веднаш се апсорбира без никаква лепливост и има нежен летен мирис.

Путер за тело Catrice Body Butter

Светкав гел за тело! Essence Body Shimmer Gel

Светкавиот гел за тело гарантирано ќе шири сјајни летни вибрации, благодарение на светкавите ефекти и неговиот вкусен летен мирис.

Светкав гел за тело Essence Disney Classics Body Shimmer Gel

Четка за лице и тело! Eessence Dumbo Face & Body Maxi Brash

Четката Dumbo Face & Body е вистински помошник за убавина. Со своите меки влакна, четката може да се користи на лицето, како и на целото тело.

Четка за лице и тело Eessence Disney Classics Dumbo Face & Body Maxi Brash

Пена за самопотемнување! Catrice Professional Self Tanning Mousse

Летен тен без сончање? Нема проблем со Disney Classics професионалната пена за самопотемнување во светла и средна нијанса. Пената на кожата и дава природен летен тен без портокалов ефект.

Пена за самопотемнување Catrice Professional Self Tanning Mousse

Ракавица за нанесување на производи за самопотемнување! Catrice Miss Bunny Professional Double-Sided Velvet Tanning Mitt

Се што ви треба е исончан изглед! Тоа е лесно да се постигне со оваа двострана ракавица и нејзината кадифена структура. Disney Classics Miss Bunny Professional за двострано кадифено нанесување на производи за самопотемнување, обезбедува беспрекорен тен без флеки.

Ракавица за нанесување на производи за самопотемнување Catrice Miss Bunny Professional Double-Sided Velvet Tanning Mitt

Бришач на тен! Essence Patch Magic Self Tanning Eraser Spray

Ако имате било какви грешки со самопотемнувањето или едноставно сакате да се ослободите од вашиот тен, доаѓа совршено решение. Disney Classics Patch Magic спрејот за отстранување, нежно ги отстранува остатоците од самопотемнување и дава на кожата сè што и е потребно, благодарение на неговите хранливи состојки.

Бришач на тен Essence Disney Classics Patch Magic Self Tanning Eraser Spray

Доволно е само да ги посетите Cosmo парфимериите!

Остварете ги вашите соништа за постигнување на посакуваниот ефект на исончан изглед! Доволно е само да ги посетите Cosmo парфимериите.