- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Почетокот и основната нега за сите типови на кожа без оглед на возраста е хидратацијата, а термалните води за лице и тело се посебно погодни за хидратација во текот на летото.

termalni vodi

За време на летните месеци на кожата потребна е дополнителна нега и хидратација, а термалните води за лице и тело се идеален избор, затоа што го намалуваат непријатното чувството на затегнатост на кожата, ги смируваат иритациите, го штитат епидермисот од надворешни штетни влијанија и ја забрзуваат регенерацијата на клетките. Денес, термалните води ги наоѓаме во сè повеќе форми:

1# Добро познатите термални води во спреј кои ја штитат кожата, дури и најчувствителната од сушење,

2# Мирисни води за хидратација и заштита на кожата од предвремено стареење и од стресот предизвикан од надворешните влијанија,

- Реклама -

3# Бјути еликсири за уморна кожа и кожа без сјај кои ја зајакнуваат кожата,

4# Спрејови за лице со хијалуронска киселина и глуко-глицерол што обезбедува моментална и долготрајна хидратација,

5# Спрејови со SPF фактор за заштита од UV зрачење и загадувања од атмосферата.

termalni vodi

Термалните води за лице совршено ја фиксираат шминката!

Покрај фактот дека на термалните води за нега на лице и тело денес се додаваат и други состојки кои ја збогатуваат нивната ефикасност, дополнителна предност на термалните води за лице е тоа што тие совршено ја фиксираат шминката – се нанесуваат после кремот за хидратација или прајмерот, а пред пудрата.

Изберете која термална вода ќе ви биде омилена во вашиот козметички несесер ова лето!

Avène Eau Thermale Spray

Avène Eau Thermale термална вода во спреј
Avène Eau Thermale термална вода во спреј

Eucerin Hyaluron Mist Spray

Eucerin Hyaluron Mist спреј
Eucerin Hyaluron Mist спреј

La Roche-Posay Eau Thermale Spray

La Roche-Posay Eau Thermale термална вода во спреј
La Roche-Posay Eau Thermale термална вода во спреј

Avène Eau Thermale Silky Mist SPF

Avène Eau Thermale Silky Mist термална вода во спреј со СПФ заштита
Avène Eau Thermale Silky Mist термална вода во спреј со СПФ заштита

Vichy Eau Thermale Spray

Vichy Eau Thermale термална вода во спреј
Vichy Eau Thermale термална вода во спреј

Uriage Eau Thermale Spray

Uriage Eau Thermale термална вода во спреј
Uriage Eau Thermale термална вода во спреј