- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Времето секогаш запира на крајбрежјето. Брановите ги мијат златните песоци. Како што мрзеливите денови лебдат во ветровити вечери, така цвета љубовната приказна на Сардинија. Откријте ги новите мирисни креации на Jo Malone London со двете лимитирани едиции на мириси кои го опишуваат италијанското лето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jo Malone London (@jomalonelondon)

Случајно откритие покрај брегот! Sea Daffodil

Инспириран од случајно откритие покрај брегот, Sea Daffodil е сончев, цветен мирис кој зрачи со иланг иланг, потопен во топла ванила испреплетена со кремасто сандалово дрво.

Jo Malone London Sea Daffodil

Медитеранска летна вечер! Bitter Mandarin

Bitter Mandarin го доловува духот на медитеранска летна вечер со безгрижното струење на воздухот. Цитрусни дрвја наредени по италијанските улици каде чашите полни со мраз шумолат со звук на цитрусни меурчиња.

- Реклама -

Jo Malone London Bitter Mandarin visual

Колонска вода и дифузер! Silk Blossom

На две лимитирани мирисни едиции им се придружува цветниот мирис за жени и мажи Silk Blossom, враќајќи се во форма на колонска вода и дифузер кој ги искушува вашите сетила. Поставете радосно расположение дома со овој неодолив мирис.

Silk Blossom cologne Silk Blossom diffuser

Спреј за коса и дифузер! Orange Blossom и Nectarine Blossom & Honey

Брендот Jo Malone London ја комплетира линијата со Orange Blossom Hair Mist и Nectarine Blossom & Honey Diffuser. Лесниот спреј за коса е формулиран од природно масло од арган и провитамин Б5 за да и даде здрав сјај на косата, додека дифузерот го прави воздухот разигран, давајќи овошен мирис.

Orange Blossom Hair Mist

FABUspot

Ексклузивно во FABUspot парфимерии!