- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Најновите мириси од Valentino се наменети за сите кои бараат интензитет и љубов кон претходните изданија на мирисната линија Born In Roma.

Машкиот и женскиот Born In Roma Intense мириси се создадени како почит на градот Рим и неговите зајдисонца. Тоа се парфеми кои ја откриваат вашата прекрасна личност додека се забавувате во вечниот град.

Valentino Born In Roma Intense visual

Rockstud Valentino дизајн!

Шишињата на Born In Roma му оддаваат почит на легендарниот дизајн Rockstud Valentino. Овој храбар пирамидален дизајн, инспириран од римската архитектура е потпис на брендот Maison Valentino. Составен дел е од модната иконографија на Valentino и симбол на Рим каде ги краси градските порти и ѕидини. Rockstud е трансформативен симбол, кој моментално ја модернизира секоја чанта или чевел.

Valentino Born In Roma Intense Donna a bottle Valentino Born In Roma Intense Uomo a bottle

- Реклама -

Adut Akech и Anwar Hadid ја предводат рекламната кампања!

Како што велат од Valentino – „Во оваа магична ноќ, Adut Akech и Anwar Hadid заминуваат заедно на тајна забава во вечниот град. Магнетното дуо, придружено со други различни личности, бара интензивен живот за да го живеат до максимум. Енергијата и внатрешната сила можат да направат сè“.

Valentino Born In Roma Intense Donna

Цветно-килибарната композиција на Born In Roma Intense Donna продолжува да заведува со откривањето на моќната ванила. Нагласена е со блескав јасмин што дава заводлива конотација.

Valentino Born In Roma Intense Donna ingredients

Овој магнетен, волшебен и цветен мирис е создаден за оние кои живеат интензивно и страсно, со примеси на екстраваганција. Мирисната композиција ја потпишуваат парфимерите Amandine Clerc-Marie и Honorine Blanc.

Valentino Born In Roma Intense Donna

Женскиот Valentino е достапен во шишенца од 30, 50 и 100 мл, како Eau de Parfum.

Valentino Collection

Valentino Born In Roma Intense Uomo

Енергичната дрвенесто-килибарна композиција игра помеѓу експлозија на свежина и обемна сензуалност.

Anwar Hadid

Користењето на моќна инфузија од ванила ја зголемува зависноста од мирисот Born in Roma. Суровата кожна нота е украсена со срце од ветивер и засилена со цветната и ароматична свежина што ја носи лавандата. Мирисот е потпишан од парфимерите Antoine Maisondieu и Guillaume Flavigny.

Valentino Born In Roma Intense Uomo ingredients

Машкиот Valentino е достапен како Eau de Parfum во шишенца од 50 и 100 мл.

Valentino Collection