- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Ниските температури, сувиот воздух во загреаните простории и студениот ветер можат негативно да влијаат на нашата кожа, која може да стане сува и црвена, што најчесто се забележува на образите, носот, усните и рацете. Во продолжение ви предлагам да ги пробате трите чекори на богатата нега на кожата со производите од реномираниот бренд Dr.Hauschka која исклучително е ефикасна и пријатна.

Dr.Hauschka products

Богата и хранлива нега за закрепнување!

Dr.Hauschka Hydrating Cream Maske е хранлива маска за лице, идеална за сува, чувствителна и зрела кожа, посебно за интензивна зимска нега. Нејзиниот состав со лековити растенија, дуња и роза ја стимулира способноста на кожата да ја задржи влажноста и ја регулира нејзината маснотија. Со помош на скапоцените масла од бадем, авокадо и јојоба, оваа маска ја збогатува и значително ја заштитува кожата, што ја прави идеална за екстремни услови како скијање, каде што може слободно да се користи како дневна нега. Хранливата маска обезбедува дополнителна интензивна нега за сува, чувствителна кожа на која и треба регенерација поради негативните надворешни влијанија. Кожата е мека на допир и изгледа свежо и мазно.

Hydrating Cream Mask

Силна и ефикасна заштита на лицето!

Дневната крема со роза Dr.Hauschka Rose Day Cream наменета е за богата нега на лицето и претставува вистинска класика на козметиката Dr.Hauschka. Ја храни и заштитува нормалната, сува и чувствителна кожа и кожата склона кон црвенило и видливи капилари. Квалитетните екстракти од цветови од благородната роза и плодовите на дивата роза од биодинамично одгледување ја хармонизира и зајакнува структурата на кожата, додека shea путерот, восокот од роза и маслото од авокадо ја штитат кожата од сушење.

- Реклама -

Кремот од роза воспоставува рамнотежа помеѓу маснотијата и хидратацијата. На кожата и дава нега која ја комбинира силата и нежноста на розата. Едноставно кажано таа е совршена за да се вклучи во вашиот зимски ритуал за нега.

Rose Day Cream

За интензивна нега и заштита на зрелата кожа, постои Dr.Hauschka Regenerating Day Cream. Дава чувство на обновена и мазна кожа и ја поттикнува кожата сама да се регенерира. Составот со црвена детелина богата со антиоксиданси, ацерола бобинки, масло од семки од малина и shea путер ја штити кожата од оштетување на слободните радикали и ги поддржува природните процеси на обновување на кожата. Маслото од јојоба, авокадо, сладок бадем и маслиново масло ја надополнуваат бариерната функција на кожата и ја прават мазна.

Dr.Hauschka Regenerating Day Cream

Моќта на природата во моќна нега на рацете!

Честото миење и надворешните услови ја оштетуваат кожата на рацете и таа станува сува, груба и испукана. За целосен зимски третман, не заборавајте на вашите раце!

Кремот за раце Dr.Hauschka MED Ice Plant Hand Cream специјално е развиен за да и обезбеди на кожата богата нега и долготрајна хидратација, како и ослободување од чувството на затегнатост и чешање. Покрај екстрактот од билки, формулата содржи висококвалитетен путер од манго, мирта и восок од бобинки кои ја покриваат кожата, зајакнувајќи ја нејзината природна заштитна бариера. Богатата текстура се апсорбира во кожата обезбедувајќи долготрајна, ефективна заштита.

Крем за раце со екстракт од билки нема мирис и е погоден и за мали деца. Покрај секојдневната употреба, кремот можете да го користите и како маска за раце за поинтензивен третман.

Dr.Hauschka MED Ice Plant Hand Cream

Производи што можете да ги најдете во вашата најблиска аптека!

Ако посакате да ги пробате трите чекори на богатата нега на кожата со производите од Dr.Hauschka, тоа можете да го направите во вашата најблиска аптека.