- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Atelier des Ors ја збогати мирисната линија Frivolité со два нови волшебни мириси Pink Me Up и Noir by Night. Два нови мириси кои се инспирирани од разиграноста, славењето на избувливите емоции и уметноста на живот. Оваа склоност за уживање во задоволства е дел од срцето и душата на француската убавина и благосостојба.

Единствени по својата уникатност, ја слават својата состојка!

Од брендот, горди се на фактот дека за прв пат создадоа нови состојки за нивните мириси. Со помош на технологијата NaturePrint беа креирани посебни состојки од шампањ и кавијар. Шампањот и кавијарот се неизбежни во прославите на незаборавни моменти и го нагласуваат чувството за забава, но се синоним за француската елеганција и стил. Кога ќе искусите шампањ и кавијар, тоа секогаш е посебен момент, затоа Pink Me Up и Noir by Night се единствени по својата уникатност, славејќи ја сопствената состојка.

Pink Me Up! Разигран мирис со шум на пенлив шампањ!

Цветен, овошен и мошусен – новиот мирис Pink Me Up ја содржи шумливата состојка од шампањ. Зависниот, но софистициран Pink Me Up ја открива деликатноста на шампањот и руменилото на centifolia розата. Нотите на цветот од портокал и ирис се засилени со заводливиот мошус.⁠

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ATELIER DES ORS (@atelierdesors)

Блеска од сјај за зголемено расположение!

Pink Me Up е како радосно меурче од шампањ кое се врти во кристална чаша, симболизирајќи ги задоволствата на животот. Откријте го задоволството од шампањот и совршено спарената капина и бергамот.

- Реклама -

Мирисот Pink Me Up го симболизира задоволството на животот, возбудливите емоции од зрачењето на среќата и радоста.

Atelier des Ors Pink Me Up ingredients champagne

Atelier des Ors Pink Me Up ingredients champagne

Atelier des Ors Pink Me Up

Noir by Night! Одважен, пријатен мирис проткаен со скапоцени дрвенести ноти и свилен кавијар!

Дрвенест, килибарен и соленкаст – новиот мирис Noir by Night ја содржи посебната состојка од кавиар.

Noir by Night со својата експлозија на текстури и вкусови, нуди уникатно искуство помеѓу слободата и сензуалноста. До израз ја носи самодовербата и елеганцијата со одважен свилен кавијар и богати дрвенести ноти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ATELIER DES ORS (@atelierdesors)

Мирис кој ќе го изрази вашиот елегантен стил!

Елегантното интензивно отворање од темјан и коријандер ги обвива вечерните сенки. Како што паѓа ноќта, молекуларната експлозија ја ослободува моќта на неочекуваните мириси. Елегантната комбинација од gaiac дрво и сандалово дрво, надополнета со килибарни ноти нуди сјајна топлина со суптилни нијанси.

Atelier des Ors Noir by Night ingredients caviar

Noir by Night

Atelier des Ors Noir by Night

Низ магичните есенции пловат парчиња злато!

Atelier Des Ors поетски ја зголемува секоја своја креација во блескав балет од ѕвезден прав. Во шишенцата низ магичните есенции пловат парчиња од 24 каратно злато.

Pink Me Up

Noir by Night ingredients caviar