- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Белата боја најмногу ја поврзуваме со летните и пролетните месеци, но и во сезоните што следат. Кога станува збор за трендовите во маникирот, тоа може да се промени! Судејќи според количината на бела боја на ноктите што деновиве ја гледаме на Инстаграм профилите на разните инфлуенсери, но и салони за убавина, се чини дека добивме неочекуван тренд за овој период од годината. Трендовите во маникирот што ќе ја одбележат есента и зимата, т.н. зимска бела нијанса ја ставаат на прво место.

Белиот маникир изгледа елегантно!

Токму оваа нијанса скоро секогаш ја гледате на пејачката Rihanna, а често ја носат и Kylie Jenner и Kourtney Kardashian. Белиот маникир изгледа елегантно, а подеднакво добро се вклопува и со кратки и долги нокти. Исто така, не треба сите ваши нокти да бидат бели или целосно бели – варијации на темата се дозволени и добредојдени. Во продолжение можете да погледнете некои од најдобрите примери што ги пронајдов на Инстаграм.

- Реклама -