Запознајте ја пролетта со La vie est Belle en Rose

Зраците на пролетното сонце се тука, а со нив доаѓа ведрина, оптимизам и раскошни бои на вашата гардероба и шминка.

Прочитај повеќе

Интимност спакувана во неодолив мирис! Nasomatto Nudiflorum

Nasomatto е уникатен, креативен, необичен холандски бренд, бренд на интензивни парфеми со луди идеи, „забранети“ задоволства и состојки кои ги

Прочитај повеќе

Amouage го претставува Love Tuberose, новиот мирис од колекцијата Secret Garden!

Интернационалниот луксузен бренд Amouage го претставува Love Tuberose, последниот мирис од колекцијата The Secret Garden. Мистериозната љубовна приказна продолжува! Како

Прочитај повеќе

Нови парфеми од брендот Orto Parisi кои раскажуваат поинаква приказна

Orto Parisi e нов бренд на парфеми, кој пренесува порака дека нашето тело е како градина, а мирисите се вистинско

Прочитај повеќе

Онаму каде митовите се родени и иднината е креирана! Mancera Paris

Mancera е француски бренд на парфеми кој е релативно нов на пазарот. Постои од 2008-ма година и во својата колекција

Прочитај повеќе

Парфеми инспирирани од убавината и тајните на Источниот свет! Montale Paris

Парфемите на брендот Montale се инспирирани од убавината и тајните на Источниот свет, создадени помеѓу процесот на учење и чудесната

Прочитај повеќе

Парфеми кои откриваат нов, поинаков универзум на сензуални мириси! Fath’s Essentials Collection

Jacques Fath e француски креатор, роден во 1912 година. Уште од мали нозе е фасциниран со модата, љубов која трае до

Прочитај повеќе

Посвежа верзија која си поигрува со сетилата! Marc Jacobs Daisy Love Eau So Sweet

По лансирањето на Daisy Love и Daisy Love Sunshine, брендот Marc Jacobs ќе претстави слатка и посвежа верзија наречена Daisy

Прочитај повеќе

Etro – парфеми кои претставуваат уникатна креација, личен потпис на стилот на секоја личност

Брендот Etro настанал кон  крајот на 60-тите години, кога Gerolamo Etro, експерт за текстил и вистински вљубеник во патувањата, ја

Прочитај повеќе

Нова радост на светлината! Giorgio Armani Light di Gioia

Мирисната колекција Acqua di Gioia на брендот Giorgio Armani лансирана со истоимениот мирис во 2010 година, за изминативе девет години

Прочитај повеќе