- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Запознајте ги новите парфеми Scandal Le Parfum, совршен пар со единствен мирис! Мирисно дуо за неа и за него што создава скандал и ги привлекува сите победи за себе.

Jean Paul Gaultier Scandal Pour Femme Le Parfum & Scandal Pour Homme Le Parfum

Jean Paul Gaultier Scandal Pour Femme Le Parfum & Scandal Pour Homme Le Parfum

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @jeanpaulgaultier

Нема граници! Jean Paul Gaultier Scandal Le Parfum

Женскиот Scandal Le Parfum е најновата мирисна зависност од неверојатната Scandal линија. Новиот женски парфем е содржан во интензивно црвено шишенце со многу атрактивен изглед и заразни мирисни ноти. Ова е интензивен парфем кој овозможува да направите сè.

- Реклама -

Jean Paul Gaultier Scandal Pour Femme Le Parfum

Луд цветен килибар!

Заборавете на воспоставените правила и дозволете си ја целата смелост без комплекс. Овој зачудувачки интензивен парфем со ноти од килибар ја симболизира женствената сензуалност. Нотите од црна ванила се обвиени со мирис на јасмин и гурмански мириси на солена карамела. Протресете го кодот на заведувањето со изборот на новата интензивна парфемска вода од Jean Paul Gaultier.

Jean Paul Gaultier ingredients

Интензивно црвено шише и зачудувачки женски голи нозе!

Парфемот доаѓа во иконично шишенце, крунисано со препознатливо капаче со голи женски нозе. Овој интензивен мирис е облечен во црвена финост.

Scandal Le Parfum е достапен во шишенца од 30, 50 и 80 мл, како Eau de Parfum Intense.

Jean Paul Gaultier Scandal Pour Femme Le Parfum

Уште посекси и поинтензивен! Jean Paul Gaultier Scandal Pour Homme Le Parfum

Заедно со женскиот мирис, Jean Paul Gaultier го претстави машкиот Scandal Pour Homme Le Parfum, уште посекси и поинтензивен парфем.

Легендата се враќа!

Легендата од боксерскиот ринг се враќа. Златно крунисаниот шампион, неговата лакирана црна харизма ќе ве нокаутира при првото прскање со дрвенесто-килибарна арома. Победа што ќе одекне!

Jean Paul Gaultier Scandal Pour Homme Le Parfum

Ќе бидете заведени од моќта на килибарот и новиот интензитет!

По брилијантно направеното Scandal Pour Homme оригинално издание, новата креација мами со кремаста и топла алијанса, задржувајќи ги тонка зрната во комбинација со сандалово дрво, но сега покремаста и нешто помлечна мешавина.

Разбудете ги вашите сетила со обвивка од мирисот со ноти на сандалово дрво и тонка зрна, опфатени со моќта на здравец. Мирис со наметлива сексипилност што си поигрува со придобивките. Сега дозволете си да бидете заведени од моќта на килибарот и новиот интензитет на Jean Paul Gaultier.

Jean Paul Gaultier ingredients

Црно лакирано шише со блескава златна круна!

Заразен и театрален, новиот машки парфем е дел од легендата. Заробен во лакирано црно шише со блескава златна круна, овој интензивен дрвенесто-килибарен парфем не се откажува ни од една препрека.

Новиот машки Scandal парфем доаѓа во шишенца од 50, 100 и 150 мл, во Eau de Parfum Intense концентрација.

Jean Paul Gaultier fragrance