- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Bourjois го маѓепса светот со новата Mon Bourjois колекција на парфеми и ги покана сите свои следбеници да го изберат својот парфем додека се шминкаат за да се чувствуваат добро!

Mon Bourjois

Bourjois жена – блескава, палава и сензуална парижанка!

Со Mon Bourjois колекцијата на парфеми, францускиот бренд го подобри мирисниот универзум. Како вистински симболи на елеганција, парфемите нудат моментално чувство на среќа. Со разиграна естетика и светли бои, шишенцата на овие парфеми за жени совршено ја опишуваат Bourjois жената – блескава, палава и сензуална парижанка.

Mon Bourjois Eau de Parfum visual

Три мириси со побудувачки имиња!

Откривајќи нова моќ означена со извесна дрскост, парфемите Mon Bourjois мирисаат на среќа. Три мириси со побудувачки имиња – „La Fantastique“, „La Formidable“ и „La Magnétique“ го одразуваат креативниот дух на Bourjois универзумот. Свежи композиции со меки акценти, софистицирани ноти и ориентални мириси со многу неочекувани пејзажи за откривање. Bourjois жената го избира својот парфем додека се шминка за да се чувствува добро.

- Реклама -

Кој мирис ќе ги плени вашите сетила?

Трите мириси, претставени во вишна розова, лимонов шербет и интензивни праска шишиња, се исполнети со радост и создадени да дистрибуираат радост. Парфемските шишиња се крунисани со златно зрно на радоста!

Mon Bourjois La Fantastique

La Fantastiqueсвежа и светла композиција со меки цветни акценти.

Mon Bourjois La Fantastique

Оваа блескава и свежа композиција е мирисно изразување на сонливата и женствена страна на Bourjois жената.

Розовите бобинки во горните ноти се отвораат кон блескавото срце од извонредни ноти на јасмин и роза, избалансирани со ноти на сочна круша. Основните ноти на мошус и кашмирско дрво обезбедуваат долготраен мирис.

Mon Bourjois La Fantastique ingredients La Fantastique a bottle and package

Mon Bourjois La Formidable

La Formidableшик мирис за жени со неодолива софистицираност.

Mon Bourjois La Formidable

Женскиот парфемот Mon Bourjois La Formidable е сончев и шик мирис. Создаден за жената која со срцето припаѓа на Париз, овој модерен мирис открива меки и блескави аспекти.

Цитрусните горни ноти на бергамот отстапуваат место за сончево срце со сјајни и цветни ноти. Богатата и моќна база на ноти од пачули додава длабочина и интензитет на овој безвременски и решителен женствен парфем.

Mon Bourjois La Formidable ingredients La Formidable a bottle and package

Mon Bourjois La Magnétique

La Magnétiqueориентален мирис со гурманска и зависна трага.

Mon Bourjois La Magnétique

Целата фантазија и возбуда на возење на рингишпил во срцето на главниот град… преточена во парфем! Ова е магијата на La Magnétique, неповторлив килибарен мирис кој ја носи неповторливата сензуалност на парижанките.

Неодоливо радосните горни ноти на мандарина, совршено го балансираат прекрасното цветно срце од роза и јасмин. Зависниот акорд од бели дрвенести ноти во комбинација со ванила, нежно го обвиваат парфемот со топол и килибарен шарм.

Mon Bourjois La Magnétique ingredients La Magnétique a bottle and package