Не еден подарок, дури шест подароци за најсреќните тројца следачи!

Во #ОдбројувамеДоGiveaway ви подаруваме многу вредни Neutrogena производи. Дарувањето го организираме заедно со мејкап артистката Мери Бајрамоска, позната по сензационалните трансформации кои успева да ги создаде со магичните раце и квалитетната козметика! Нејзините мејкап трансформации денес се сензација на Инстаграм каде ја следат 100.000 следбеници.

Убавината започнува со здрава кожа!

Моите верни клиенти најчесто ги советувам дека здравата кожа е клучот за убава кожа и добар почеток на секоја мејкап трансформација! За да создадам успешен мејкап изглед потребни ми се врвни мејкап производи, но и производи за нега кои во многу кратко време ќе и помогнат на кожата да биде идеално „сликарско платно“ за создавање на моето мејкап дело“ – вели Мери.

Производи за самодоверба и сигурност!

Се сметам за високо посветена жена на основна рутина за убавина и сум зависник на козметички производи за нега кои ми помагаат во одржување на мојот изглед. Производите на брендот Neutrogena во голема мера ми помагаат мојата кожа да биде поубава од било кога. Затоа, посакав моите клиенти и Инстаграм следбеници да добијат ексклузивна можност да ги почувствуваат бенефитите од најновите производи за нега на кожата. Во соработка со @ubavinazasite и брендот Neutrogena одлучивме да израдуваме тројца среќни следачи со по два врвни Neutrogena производи“ – вели Мери.

Што подаруваме? Прв подарок!

Првиот подарок се состои од два многу вредни производи за нега, дневен и ноќен крем од најновата колекција на Neutrogena, иновативните производи против стареење на кожата Neutrogena Cellular Boost.

- Реклама -

Neutrogena Cellular Boost Anti-Ageing Day & Night Cream – дневен и ноќен крем!

Дневниот и ноќниот крем против стареење е со формула која содржи HexinolTM, патентирана молекула против стареење, инспирирана од природата за стимулирање на создавање на природен колаген и еластин и обновување на површината на кожата. Витаминот Ц овозможува изедначување на нерамномерниот тон на кожата и ги намалува темните дамки. Кремот содржи СПФ 20 за да ја заштитите кожата од оштетување на сонцето.

Што подаруваме? Втор подарок!

Вториот подарок се состои од два производи за нега, најновиот серум од Cellular Boost линијата и незаменливата Neutrogena Hydro Boost мицеларна вода.

Neutrogena Cellular Boost Anti-Wrinkle Concentrate – серум!

Оваа клинички докажана формула содржи две познати состојки против стареење. Ретинол кој помага во стимулирање на обновување на површинските клетки на кожата и го зголемува сопственото создавање на колаген и еластин. Хијалуронска киселина која помага во обновување на бариерата на кожата за пополна кожа. Овој интензивен третман помага во намалувањето на појавата на длабоки брчки!

Neutrogena Hydro Boost Micellar Water – мицеларна вода!

Neutrogena Hydro Boost мицеларната вода е со единствена формула со хијалуронска киселина и три вида на мицеларни молекули кои делуваат заедно, давајќи троен ефект.

Што подаруваме? Трет подарок!

Третиот подарок за верните Инстаграм следачи се состои од два производи, веќе докажаниот Hydro Boost крем гел и многу потребниот Skin Detox пилинг.

Neutrogena Hydro Boost Water Gel – крем гел кој веднаш ја хидрира сувата кожа!

Освежувачката текстура на Hydro Boost крем гелот е збогатена со иновативна технологија „Hyaluronic Gel Matrix“ која ја одржува кожата хидрирана, еластична и мека.

Neutrogena Skin Detox Scrub – пилинг за чистење на лицето!

Нежните микро честички на пилингот се збогатени со гликолна киселина кои заедно ја измазнуваат кожата и ги чистат порите од остатоци од нечистотија, прекумерен себум и шминка, без да ја исушат кожата. Кожата е длабински исчистена, мека и со младешки изглед. Не ги затвора порите и не поттикнува создавање на акни.

MakeUp by Meri X Убавина за сите & Neutrogena!

Ќе играме на Инстаграм профилот на @makeupmeri, а сè што треба да направите за да учествувате во ова многу вредно дарување е следново:

1️⃣  Заследете ги Инстаграм профилите: @makeupmeri и @ubavinazasite

2️⃣  Кликнете лајк на објавата за Giveaway на Инстаграм профилот на @makeupmeri

3️⃣  Во коментар, означете ја личноста што ја познавате и која би сакала да учествува во овој Giveaway. Може да коментирате повеќе пати сè додека означувате различна личност.

MakeUp by Meri X Убавина за сите & Neutrogena ќе трае до среда 10 Март во 20 часот, кога по случаен избор ќе бидат избрани среќните добитници на вредните Neutrogena производи. Со среќа!

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Ве молиме внесете го вашиот коментар!
Ве молиме внесете го вашето име