- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Откријте ја потемната, позаводливата и поинтензивната верзија на La Belle Le Parfum!

Женскиот мирис La Belle веќе подолг период е вистински хит! Лансиран е заедно со машкото издание La Beau во 2019 година, проследен со кампања и приказна што нè однесе во бујната градина на Рајот, миризливата градина на Gaultier. Парфимерите Quentin Bisch и Sonia Constant ја создадоа оваа прекрасна креација за уживање.

JPG la belle le parfum bottle

Потемен, позаводлив и поинтензивен!

Многумина го засакаа овој мирис и беа маѓепсани од шишето, но и од самата кампања. Сега дојде време брендот Jean Paul Gaultier да претстави нова верзија: потемен, позаводлив и поинтензивен La Belle Le Parfum. Новата креација се рекламира во кампања заедно со машкиот мирис Le Male Le Parfum, кој беше претставен минатата година, креиран од парфимерите Quentin Bisch и Natalie Gracia-Cetto. Неговиот карактер е потемен и посериозен од култното машко издание Le Male, задржувајќи ги заводливите аспекти деликатно обликувани со пудрест акорд од коренот на ирис.

- Реклама -

Црно-црвено омбре шише со екстремни облини!

Новиот женски мирис La Belle Le Parfum е опишан како сензуален, интензивен и зависен, создаден како ода на ултра-женственоста, која го исполнува црно-црвеното омбре шише со екстремни облини, крунисано со ѓердан од златни рози.

la belle le parfum bottle

Моќен, ориентален и гурмански, овој мирис ќе нè предизвика со комбинација на круша, балсамична тонка во срцето и со многу мека и пријатна трага од ванила во основата.

Новиот мирис достапен е во шишиња од 30, 50 и 100 мл, како Eau de Parfum Intense.