- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Загадувањето на воздухот фактор за предвремено стареење!

Дали знаевте дека загадувањето на воздухот е значаен фактор за предвременото стареење на кожата, кое забрзано се зголемува исто како и неговото влијание врз кожата. Загадувачите од воздухот длабоко продираат во кожата и ги затнуваат порите предизвикувајќи воспаление, но исто така ја дехидрираат кожата и доведуваат до нејзино предвремено стареење.

Neutrogena: Решение без компромис за вистинска и долготрајна разлика!

Решението е правилно чистење и детоксикација на кожата со соодветни производи. Линијата на производи Neutrogena Skin Detox се бори против токсините и загадувачите, отстранувајќи ги 100% со што и помагаат на кожата да го врати изгубениот сјај без дехидрација, односно без дополнително да ја исушат кожата.

Длабинско чистење на кожата – Skin Detox

Секоја жена има различни потреби за нега на кожата, а популацијата на возраст од 18 до 35 години има две клучни потреби: длабинско чистење на кожата на лицето и одржување на еластичноста на кожата.

- Реклама -

Ова е токму она што го нуди Neutrogena во форма на иновативна линија на производи за нега на кожата – Skin Detox производи за чистење на кожата.

Како делува?

Тајната е во иновативната Neutrogena технологија и природната состојка шеќерна трска – гликолна киселина, што особено се препорачува заради ефективното пилинг дејство благодарение на микро гранулите кои продираат длабоко во порите, чистејќи ги од заробените загадувачи и што е најважно без иритација на кожата.

Посебна предност на производите Skin Detox е тоа што не ја дехидрираат кожата, бидејќи ја задржуваат потребната влажност на кожата, помагајќи и да ја врати изгубената мекост и сјај.

Skin Detox  – ултимативна детоксикација која не ја дехидрира кожата во 3 чекори!

Skin Detox – тројна 3во1 мицеларна вода

Ова нежно средство за чистење во еден чекор ги чисти сите видови нечистотии и загадувачи. Со помош на Triple Micellar технологијата ја отстранува шминка, дури и водоотпорната маскара. Мицеларната вода длабински ја чисти кожата без да ја исуши, а воедно ја омекнува кожата за здрав изглед. Формулата е без алкохол и мирис и не е потребно плакнење.

Skin Detox – освежителен пилинг за чистење на лицето

Освежителниот пилинг е со гел формула што ги чисти сите видови нечистотии. Нежните микро честички на пилигот се збогатени со гликолна киселина кои ја измазнуваат кожата и ги чистат порите од остатоците од нечистотијата, прекумерниот себум и шминката без да ја исушат кожата. Кожата е длабински исчистена, мека и со младешки изглед. Не ги затвора порите и не поттикнува создавање на акни.

Skin Detox – маска од глина 2во1 за чистење на лицето

Се користи за миење на лицето, а воедно како маска за детоксикација. Збогатена е со гликолна киселина која помага да се извлече заробената нечистотија, додека рамнотежата на влага во кожата останува зачувана. Производот може да се користи за дневно чистење на кожата на лицето или како маска за детоксикација.

Каде можам да ги набавам Neutrogena производите?

Никогаш не е доцна соодветно да се погрижите за вашата кожа на лицето! Skin Detox производите побарајте ги во вашата локална аптека.