- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Побарајте ја Hypnotizing Holiday – магичната празнична колекција на производи и сетови за подарок во MAC продажните места во Скопје во Сити Мол и во парфимеријата FABUspot во Ист Гејт Мол.

Hypnotizing Holiday – хипнотизирачки пакувања на омилените бестселери!

Колекцијата Hypnotizing Holiday има хипнотизирачки добри пакувања и полна е со омилените бестселери, но и производи кои досега не се видени. Покрај тоа, тука се и незаменливите сетови кои можете да си ги поклоните себеси, но и на вашите најмили. Колекцијата содржи магични кармини и руменила, блескави сенки, моливи за очи, како и трепки за очи.

MAC Hypnotizing Holiday products

Кои се цените на производите во празничната колекција?

Цените за производите од MAC Hypnotizing Holiday колекцијата се движат од 1.540 денари за кармините и сјаевите за усни, 2.500 денари за Hyper Real Glow Duo хајлајтерите, 1.410 денари за Powerpoint моливите за очи, 1.665 денари за Shadeshifter Duochrome сенките за очи, 1.090 денари за вештачките трепки, 2.565 денари за Extra Dimension Skinfinish Trio палетите со хајлајтери и 1.360 денари за Dazzleshadow Extreme сенките за очи.

Луди сте по сетови?

Од MAC Cosmetics се погрижија за вас, пристигнаа дури 18 магични сетови за подарок! Во продажните места на MAC Cosmetics во Скопје можете да ги пронајдете Hypnotizing Holiday сетовите во продолжение:

- Реклама -
Mystic Mist Mini Fix+ Trio
MAC Mystic Mist Mini Fix+ Trio – цена 2.050 денари
Tricks of The Trade Kit
MAC Tricks of The Trade Kit – цена 1.985 денари
Best-Kept Secret Lip Kit во нијанси Red и Neutral
MAC Best-Kept Secret Lip Kit во нијанси Red и Neutral – цена: 2.755 денари
Now You See Me Extra Dimension Eye Kit во нијанси Golden и Smokey
MAC Now You See Me Extra Dimension Eye Kit во нијанси Golden и Smokey – цена: 3.650 денари
Ace Your Face Look in a Box
MAC Ace Your Face Look in a Box – цена: 3.140 денари
Trick of The Light Mineralize Skinfinish Kit
MAC Trick of The Light Mineralize Skinfinish Kit – цена: 3.265 денари
Wave Your Wand Brush Kit
MAC Wave Your Wand Brush Kit – цена: 4.165 денари
Surprise Eyes Eye Shadow во нијанси Warm, Rich и Cool
MAC Surprise Eyes Eye Shadow во нијанси Warm, Rich и Cool – цена 2.945 денари

Box Of Tricks – празничниот адвентски календар!

Оваа сезона пристигна и празничниот адвентски календар Box Of Tricks. Тој навистина е полн со трикови и изненадувања, со дури 24 подароци. Се работи за календар кој содржи големи и мали MAC производи на кои нема да може да одолеете.

Hypnotizing Holiday Box of Tricks
MAC Box of Tricks празничен адвентски календар – цена: 10.570 денари

Hypnotizing Holiday Box of Tricks

Помалку отпад, повеќе магија!

MAC ја споделува вашата посветеност кон животната средина. Пакувањата за празничната колекција се направени имајќи ја во предвид одржливоста и намалувањето на пластичниот отпад.

Од MAC ги елиминираа пластичните компоненти од празнична колекција, што е еквивалент на 500.000 пластични шишиња за вода. Повеќето од половина компактни производи во празничната колекција се дизајнирани за повторно користење. За оваа празнична сезона, колекцијата е спакувана во хартиена кутија која може да се рециклира.

Дознајте се за Back to MAC програмата!

На крај, од MAC ве повикуваат да ги вратите своите празни MAC амбалажи во продажните места во Скопје, во склоп на Back to MAC програмата, како би можеле заедно на старата пластика да и дадеме нов живот. Она што не може да се рециклира, се претвора во енергија.

MAC Hypnotizing Holiday visual