- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Dior го лансира новиот Dior Homme Sport. Првото издание со исто име беше претставено во 2008 година како посвежа и поексплозивна верзија на оригиналниот Dior Homme. Во 2012 година беше претставена реформулирана верзија со што мирисот стана поелегантен и пудрест, а во 2017 година формулата беше заменета со екстремно овошни и експлозивни ноти.

I'm Your Man Homme Sport 2021

Препознатлива свежина!

Живописен, експлозивен и веднаш препознатлив, воведниот потпис на Dior Homme Sport е обележан со цитрус и свежина во движење. За овој нов мирис парфимерот избра да ја обои тоалетната вода со топли и килибарни ноти, да ја обвие со зачини и да ја заокружи со дрвенести ноти. Самоуверената патека на Sport изданието инкарнира машкост испреплетена со мазен, благороден квалитет.

„Тоа дефинитивно е нова композиција, повторно направена со идеја за безгрижна елеганција. Пософистицирана патека која уште повеќе ја задржува целата енергија на заштитниот знак“ – François Demachy, парфимер на Dior.

Dior Homme Sport 2021 ingredients

- Реклама -

Јас сум твојот маж!

Новата тоалетна вода Dior Homme Sport на тој начин си поигрува со свежината и сензуалноста. Тоа е светол мирис, збогатен со нов, траен впечаток кој се задржува и се задржува како галење.

Dior Homme Sport 2021 Robert Pattinson

Новиот мирис делува како боксерски аперкат додека ја одржува својата лежерна елеганција!

Енергична и елегантна, новата тоалетна вода Dior Homme Sport комбинира свежа живост и шарм со навестување на сензуалност, дуо што исполнува како боксерски аперкат. Robert Pattinson влегува во рингот, сензуален и возвишен. Тој е концентрација на апсолутна сила, исполнета со нежност, големина и магнетизам. Тој е новиот Dior Homme Sport.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dior Beauty Official (@diorbeauty)

Манифест на мажественост!

Монолитното шише Dior Homme е обновено со лесна елеганција. Проѕирното стаклено шише е со чисти линии, а на врвот со капаче за потпис на линијата, црна коцка означена со логото на Dior Homme.

Мирисот е достапен во пакувања од 75 и 125 мл, како Eau de Toilette.

Dior Homme Sport 2021 bottle