- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Во последните неколку години TikTok стана неограничен извор на совети и трикови за нашиот секојдневен живот. Некои од нив навистина функционираат, а други се апсолутна катастрофа. Советите генерирани од корисниците на социјалните мрежи понекогаш не оставаат скептични и често не знаеме дали некој трик ќе ги исполни нашите очекувања. Имајќи го тоа на ум, експериментирањето со триковите за убавина може да биде многу забавно. Ако на тоа го додадеме домашното лакирање на ноктите, што може да биде одличен начин да си посветите време за себе, експериментирањето станува уште позабавно. На ред е француски маникир за кој имам идеален трик.

француски маникир

Како до совршена линија на вашиот француски маникир!

Најновиот трик кој владее со социјалните мрежи е како да направите совршен француски маникир без да создадете непотребен неред. Се работи за техника која дефинитивно вреди да се проба. Традиционално, францускиот маникир се креира со цртање линија долж работ на врвовите на ноктите со боја по избор. Како што можете да замислите, потребно е малку вежбање ако немате целосно мирна рака. Сепак, благодарение на бројните иноватори на TikTok, љубителите на францускиот маникир најдоа начин како секој пат да создадат апсолутно совршена линија.

francuski manikir

Француски маникир кој секој пат ќе изгледа како да сте биле во салон!

Бројни ентузијасти за убавина создаваат француски маникир користејќи силиконски блендер. На него нанесуваат лак за нокти, па рамномерно ги потопуваат ноктите во лакот и за еден миг се создава совршен француски маникир. Некои станаа креативни со експериментирање со шарени варијации на двоен француски маникир. Дури и професионалците се согласија дека овој трик навистина функционира со сите формули на лакови и гелови за нокти.

- Реклама -

tiktok trik za francuski manikir

Лак за нокти и силиконски блендер!

Овој вирален трик е погоден за почетници и прилично е лесен за правење дома бидејќи лакот не завршува по целата кожа околу вашите нокти. Тоа дефинитивно е голем бонус. Плус, не мора да имате многу долги нокти за успешно да го изведете овој трик. Се што треба да направите е да нанесете доволно лак на блендерот. Исто така, важно е да го нанесете во рамномерен слој. Потоа, наместо да го „потопите“ ноктот во средината на „локвата“ со лак на сунѓерчето, поставете го ноктот на работ на лакот. На овој начин лакот нема да влезе под вашите нокти и на кожата околу неа. Со овој трик, веднаш ќе создадете маникири кои не се помалку убави од оние на познатите уметници за нокти. Во продолжение погледнете како и вие да пробате да создадете прекрасен француски маникир исто како ентузијастите за убавина на TikTok.

@thegelnailtech Double french using the tik tok hack🦋 #fyp #frenchmanicure #nailart #nailarthack #nailtech #hack #doublefrench ♬ Sundress – A$AP Rocky

@nailzkatkat Quick & easy!✨ #fypシ #nailtutorial #nailvideos #nailtok #gelxnails #nailzkatkat ♬ I’m A Survivor – Reba McEntire

@mariazarkova14 Make up sponge => french manicure #fyp #frenchmanicure #lifehack ♬ Nails – Alaska Thunderfuck