- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Позади оваа насмевка се крие добра причина! Новата компактна пудра Rimmel Lasting Finish ја контролира сјајноста на лицето и нуди покривност преку целиот ден. Супер природен изглед, нешто што сите го бараме, зарем не? Оваа пудра ќе ви помогне вашиот најдобар мејкап изглед да остане во вашите сеќавања!

Rimmel London Lasting Finish Compact Foundation

Пудра за контрола на сјајноста без чувство на сувост на кожата!

Компактната пудра Rimmel London Lasting Finish е лесна пудра, нежна на допир. Ја контролира сјајноста без чувство на непријатна сувост на кожата. Пудрата беспрекорно се соединува со кожата на лицето за да обезбеди средна покривност, која е надоградлива, изгледа природно на кожата и трае преку целиот ден. Доаѓа во удобно компактно пакување со пресувана пудра за лесно освежување на шминката во движење. Достапна е во опсег на нијанси прилагодливи за сите тонови на кожа.

Rimmel Lasting Finish package

Нежна пудра на допир која трае!

Фината пудра беспрекорно се соединува со кожата на лицето за покривност која нема да создаде чувство на тежина, но ќе трае цел ден и многу успешно ќе го контролира непосакуваниот сјај на лицето. Пудрата е со веганска формула и ултра нежна текстура која нуди средна покривност, не остава дамки, отпорна е на пот и вода! Погодна е за чувствителна кожа, бидејќи нема да ги затвори порите, затоа одличен избор е за сите типови на кожа.

- Реклама -

Rimmel London Lasting Finish Compact Foundation package

Како се нанесува?

#1 Со помош на сунѓерчето кое е вклучено во пакувањето или со четка за пудра, нанесете ја компактната пудра врз хидрирана кожа. Започнете од централниот дел на лицето и блендирајте кон рабовите за беспрекорна завршница која ќе трае цел ден.

#2 Користејќи го сунѓерот или четка за пудра додадете од пудрата на областите на лицето на кои им е потребна дополнителна покривност.

#3 За најдобри резултати фиксирајте ја пудрата со фиксатор во спреј за траен финиш и екстра долготрајна издржливост на пудрата.

Rimmel

Компактна пудра која ќе ја обожавате! Оценка 10/10!

Тестирајте ја новата Lasting Finish компактна пудра. Оценката сигурно ќе биде 10/10, затоа што е неверојатно нежна и пријатна на кожата, плус е со веганска формула и не ја суши кожата, што е најважно, зарем не?

Каде можам да ја набавам?

Компактната пудра Rimmel London Lasting Finish можете да ја набавите во вашата најблиска парфимерија или онлајн!

Rimmel London