- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense за мажи и Lacoste L.12.12 Rose Eau Intense за жени се најновите мирисни изданија од Lacoste L.12.12 линијата на парфеми. Lacoste L.12.12 Intense повторно ги осмислува правилата на играта, движејќи се со сигурност.

Lacoste

Ние сме Lacoste

Духот на заедницата, расположението, атмосферата. Идејата е дека животот е слобода и слободата е живот. Можеме да дејствуваме неограничено. Нашите можности се неограничени. Копнеме да инспирираме. Ние сме Lacoste“.

Lacoste е став и движење родено на улиците кои ги обединуваат културите за да ја ослободат креативноста. Да се биде слободен значи да се биде свој! Тоа беше почетната точка на вистинскиот крокодил – René Lacoste. Енергизирањето на секој момент ни овозможи да му пркосиме на статусот кво. Не се придржуваме кон строгите норми на однесување. Секогаш да имаме простор за самоизразување и промена“.

Lacoste L.12.12 Rose Eau Intense For Women visual

- Реклама -

Од поло маица до мирис!

Градиентната боја на шишињата на машкото и женското издание алудираат на силата на мирисот. Формата – piqué текстурата и извезениот крокодил – претставува оддавање почит на култната поло маица дизајнирана од René Lacoste. Тој направил револуција во спортскиот стил и ги редефинирал правилата со комбинирање на елеганција, самодоверба и динамика. Како почит кон неговиот бунтовнички стил, L.12.12 Intense им дава можност на сите да го покажат својот талент и уникатност, со додавање стил на кожата исто како Lacoste поло маичката.

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense For Men visual

Lacoste L.12.12 Rose Eau Intense For Women

Женскиот Rose Eau Intense е најновиот цветно-дрвенест мирис од колекцијата на парфеми Lacoste L.12.12, потпишан од парфимерите Caroline Dumur и Fanny Bal. Овој интензивен, свеж и женствен мирис мами со ноти на бел чај, роза и цветови од памук, нагласени од топли ноти на мошус и кедар. Контрастот помеѓу топлите и студените акорди му дава на овој женствен мирис уникатна елеганција.

Lacoste For Women

Пренесете чувство на удобност и елеганција на вас!

Балансирачки чин на чистота и интензитет е создаден од мирисот на бел чај, мандарина и зачинета свежина на бибер. Средните ноти откриваат префинета хармонија на ирис, роза и цветови од памук за ширење на цветниот мир. Во основата на композицијата белиот мошус, кедар и сандалово дрво создаваат чувство на удобност и елеганција.

Lacoste L.12.12 Rose Eau Intense For Women ingredients

Lacoste L.12.12 Rose Eau Intense For Women е достапен како тоалетна вода во шишенца од 35, 50 и 100 мл.

Lacoste L.12.12 Rose Eau Intense For Women a bottle Lacoste L.12.12 Rose Eau Intense For Women a bottle and package

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense For Men

Машкиот Blanc Eau Intense е дрвенест, ароматичен мирис со фини кожни ноти, создаден од парфимерите Jean Christophe Herault и Delphine Lebeau. Композицијата на овој интензивен, свеж и мажествен мирис комбинира ноти на сочна мандарина и лаванда, нагласени од топли ноти на бела кожа и ветивер. Овој контраст од состојки му дава на овој мажествен fougère мирис уникатна елеганција.

Lacoste For Men

Пренесете ја модерната мажественост на вас!

Освежителен коктел од сочна мандарина и куркума нуди слатко, но зачинето отворање на композицијата. Богатата средна нота на холандска лаванда и кардамон создава освежителен излив на енергија, нијансиран од ароматичниот и зачинет акорд на жалфија. Комбинацијата е завршена со неверојатно рафинирана бела кожа, елегантен ветивер и топло сандалово дрво. Мирисот ве обвива со целосна удобност, пренесувајќи модерна мажественост на вас.

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense For Men ingredients

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense For Men е достапен како тоалетна вода во шишенца од 50 и 100 мл.

Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense For Men a bottle Lacoste L.12.12 Blanc Eau Intense For Men a bottle and package