- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

- Реклама -

Доколку овие денови го барате идеалниот подарок за мажот во вашиот живот, ви предлагам тоа да биде парфем кој може да стане клуч за вашите спомени. Кога станува збор за парфемите, тие секогаш се избираат со внимание бидејќи во суштина парфемот е интимна работа. За него лесно се врзуваме, често му се враќаме и тешко го менуваме. Исто како кога станува збор за мажите! Ве прати, ве поврзува и останува во вашите сеќавања. Буди спомени и создава нови. Како да изберете парфем за вашиот идеален маж?

Парфемите го додаваат финалниот шмек на елегантниот изглед како суптилен детаљ кој го нагласува изгледот. Како невидлив додаток ја нагласува елеганцијата. Како додатна енергијата која дава самодоверба го комплетира изгледот на вашиот идеален маж.

Како да го изберете идеалниот парфем за вашиот маж

Новата мирисна нота на познатиот парфем Armani Code е идеален избор за вашиот идеален маж!

Rewrite the code“ е нова приказна која продолжува, нова мирисна нота, ново иновативно шише на Armani Code парфемот, одраз на модерната мажественост. Парфем кој зрачи со самодоверба, ја истакнува мажественоста на современ, модерен маж, обезбедува постојаност и сензибилитет. Доколку вашиот маж ги поседува овие карактеристики, ова е парфемот за него!

Визијата на познатиот креатор Giorgio Armani, кој машкоста ја смета за разновидна и чувствителна е преточена во нова мирисна нота која ќе го остави вашиот маж без здив.

- Реклама -

Парфем Armani Code

Неговата визија, преточена во мирисната нота на новиот парфем Armani Code, најдобро го опишува модерниот маж преку цитатот:

Мојата визија за машкоста не е ограничена со шаблони и наметнати вредности. Целата моја работа, од облека до парфеми сè е само не стереотипна и изразува непрестајно пишување на нови правила. Овој нов парфем е уште еден чекор во таа насока. Мажот на денешницата може слободно да ја изрази својата елеганција и на тој начин да најде рамнотежа и хармонија меѓу она што го носи на себе, односно на тој начин може да се претстави пред светот и да живее во него“ – Giorgio Armani.

A cap Armani Code Parfum Giorgio Armani

Ново ниво!

Новиот Armani Code, силен, но нежен, ја подигнува мирисната линија на познатиот парфем на ново ниво. Препознатливиот сензуален мирис со нота од дрво од бергамот, што е суштината на линијата парфеми Armani Code, сега е редизајниран со дополнителен допир на нежност благодарение на комбинацијата на ноти на ирис. Природните ароми на смола од ирис од Мароко и аромите на алдехиди од ирис додаваат чувствителност на ароматичен и автентичен мирис. Со цел дополнително да се нагласи на новиот парфем Armani Code е додадена срцевата арома на жалфија, добиена од Прованса на југот на Франција. Оваа мешавина на состојки симболично прикажува чувствителен, модерен, урбан маж кој сака да биде во движење и да оди напред.

Ingredients Armani Code Parfum Giorgio Armani

Новото шише одразува современ, машки пристап кон луксузот!

Уникатното се среќава со модерното, новото шише одразува современ, машки пристап кон луксузот. Дизајнирано како прекрасно модерно парче кое трае и со иновативен систем за полнење. Новото редизајнирано шише може да се надополнува, со што ја покажува грижата на брендот Giorgio Armani за планетата. Впечатливата црна форма на шишето, со сребрени детали дава акцент на модерниот дизајн. Идеален подарок за модерниот, енергичен маж, кој ги руши застарените стереотипи за мажественост, за модерниот маж кој оди напред.

A Bottle Armani Code Parfum Giorgio Armani

Дали новиот парфем Armani Code е избор кој ќе го израдува вашиот идеален маж?

Овој парфем е идеален подарок за секој маж кој не се плаши од новите правила на мажественост, кој сака да почувствува елеганција и автентичност, но не се плаши да покажува емоции. Затоа, доколку сакате да создадете спомени со модерен, урбан маж кој во исто време е елегантен, емотивен и нежен, Armani Code е идеалниот парфем за да го израдувате вашиот идеален маж и да предизвикате насмевка на неговото лице.


Купи Сега Shop Now Elixir